Rakúsko a Švajčiarsko sa stretnú v halovom finále Eura mužov do 21 rokov: Európska hokejová konfederácia

Rakúsko sa vo finále halových majstrovstiev Európy v hokeji mužov do 21 rokov stretne so Švajčiarskom v odvetnom zápase z napínavého žrebu skupinovej fázy, v ktorom sa v Nimbergu predstavilo Česko a Poľsko.

Pôjde o reprízu finále z roku 2011, v ktorom Švajčiarsko naposledy súťažilo vo finále a naposledy získalo zlato. Pre Rakúsko to bude ôsmy výsledok za sebou, keď sa stretnú o 14:00 (SEČ).

Česká republika a Poľsko sa stretnú o bronz o 12:30, zatiaľ čo Taliansko bude čeliť piatej Ukrajine; Chorvátsko sa stretne s Dánskom v siedmom zápase; Türkiye a Slovensko skončili deviate a desiate a boli odsunuté do ďalšieho ročníka. Kompletné správy nižšie.

** Všetky zápasy turnaja budú vysielané naživo www.eurohockeytv.org S komentárom Nicka Irwina. Stream je pre registrovaných užívateľov bezplatný.

** Výsledky budú zverejnené na účtoch sociálnych médií EuroHockey, zatiaľ čo úplné štatistiky zápasov sú k dispozícii tu: https://tms.fih.ch/competitions/1466

Semifinálové správy

Rakúsko 4 (F Hackl 2, Marcin Nycowiak 2, J Winkler) Česko 1 (J Trejbal)

Rakúsko predviedlo skvelý výkon na postup do finále halových majstrovstiev mužov do 21 rokov v Nimbergu, čo sa ukázalo byť príliš silné pre Českú republiku.

Rakúsko strávilo väčšinu prvého polčasu útočným, domáci domáci uprednostňovali hru na polovici ihriska a brejky. Ako to bolo, červené Yamahy jazdili pod minútu, úžasnosť Floriana Haeckela za zadnou prihrávkou.

Šikovný rohový beh obmedzil poškodenie a Čech vrástol do zápasu ostrým útokom, v ktorom Jan Trejbal zaprel natiahnutú čižmu Lukasa Scheisera.

Josef Winkler zvýšil na 2:0, keď prekonal loptu okolo posledného obrancu. Trejbalove záškodnícke inštinkty ho však prinútili rozhádzať rakúsku obranu a znížiť polčasový rozdiel na 2:1.

V 3. štvrťroku sa hra odohrala podľa podobného vzoru, pričom Rakúsko urobilo kľúčové ťahy, zatiaľ čo Česi čakali. Jediný zlom prišiel, keď sa Marcin Nikowiak postaral o vedenie v štvrtom rohu zápasu na 3:1 a po nádhernom pohybe po ľavej hracej ploche zakončili gól.

READ  Ľudia na Slovensku pocítili nočné zemetrasenie neďaleko Viedne

Nycowiak pridal fiftín do prázdnej bránky v kritických momentoch na krásnu výhru.

Poľsko 1 (R Pawlak) Švajčiarsko 3 (L Grandchamp 2, L Kraxner)

Švajčiarsko pripravilo odvetný zápas s Rakúskom, keď predviedlo dobrý defenzívny výkon, keď zdolalo Poľsko 3:1 a teraz bude čeliť tímu, ktorý remizovali v skupinovej fáze.

Švajčiar ožil v prvých troch minútach, keď Leonard Kragsner prelomil patovú situáciu. Potom to bol prvý polčas s veľmi malým počtom šancí, pretože obe strany si ustrážili pokutové rohy a odhodlane a odhodlane bránili svoje kruhy.

Poľsko sa vrátilo do hry po 13 sekundách druhého polčasu, keď Robert Pavlak strelil svoj 12. gól. Poliaci zachránili druhý švajčiarsky roh, ale opäť zaostali, keď bol pri obkľúčení brankára faulovaný Loris Grandchamp. Kapitán zvýšil ante úderom 2:1.

Poľsko sa hromadilo dopredu, ale šance vyzerali ťažko, keď Švajčiarsko vyzeralo na konte nebezpečnejšie. Maksymilian Pawlak poslal Poľsko na výborný nízky blok od Kraxnera a nechal Švajčiarsko vydržať pár chlpatých momentov v závere.

Grandchamp však v poslednej minúte zvýšil na 3:1, keď Croxner nadviazal na strelu, ktorá smerovala spod žrde.

Playoff o miesta 5-8

Taliansko 7 (M Succi 2, L D’Amico 2, I Merighi, A Calzolari, A Petito) Chorvátsko 2 (F Zlatar, L Wher)

Dánsko 2 (A Jacobsen, M Thorsted) Ukrajina 7 (O Boiko 3, Y Dzemukh 2, O Yasinskyi, D Zheleznyi)

Taliansko a Ukrajina sa stretnú v play-off o piate miesto, zatiaľ čo Chorvátsko a Dánsko 7:2 proti sebe v dnešných večerných zápasoch.

Taliansko komplexne vyhralo nad Chorvátskom; V prvých 13 minútach sa ujali vedenia 3:0 cez Leonarda D’Amica a dva od kapitána Marcella Succiho. Úder Frana Slaughtera zastavil priebeh, ale penaltový roh Isaaca Merigiho viedol Talianov k polčasu 4:1.

Lijan Wehr znížil na 4:2, no tri góly v posledných štyroch minútach zabezpečili zdravú taliansku výhru.

READ  Schifferova súperka Vlhová sa držala v redukovanej tabuľke MS

Ukrajina dominovala tejto skupine od začiatku proti Dánsku. Jurij Džemuk zakončil od základnej čiary z tee-upu Oleksandra Yasinského; Dzemuk vyvolal úder a Oleksandr Bojko šikovným dotykom medzi nohami zvýšil na 3:0 v Q1.

Jasinski zvýšil vedenie Dánov na 4:0 v prvom polčase po rohu Andersa Jacobsena. Bojko Dmytro sa podelil o hetrik so Železným, keď Ukrajina vyhrala 7:2.

Playoff o deviate – desiate miesto

Turecko 10 (K Özdemir 3, E Sansar 2, I Bakar 2, A Alperen, R Kayar, Ö Beser) Slovensko 1 (A strofek)

Türkiye si zabezpečilo svoje prvé víťazstvo na turnaji a skončilo celkovo deviate, kým mladíci Slovenska bojovali až do konca, no opäť sa prekonali.

Adam Strophek vyrovnal gólom Ensara Sansara z prvej minúty v prvej štvrtine bekhendovým zakončením a vyrovnal na 1:1. Štyri góly v druhej štvrtine však nasmerovali Turkov k víťazstvu, vrátane troch gólov Kerema Öztemira.