Ekonomika

Rakúsko je pripravené na nového lídra

Prihláste sa na odber tohto Global Herald V Správach Google

Agentúra Bloomberg Politics zverejnila túto položku videa „Rakúsko je pripravené na nového vodcu“ – ich vysvetlenie je uvedené nižšie.

11. októbra – Sebastian Kurz v sobotu odstúpil z funkcie rakúskeho prezidenta kvôli obvineniam z korupcie v dôsledku vychádzajúcej hviezdy európskej konzervatívnej politiky. V susednom Česku prijali prezidenta Miloša Zemana do nemocnice len niekoľko hodín po tom, čo jeho spojenec, premiér Andrzej Babiš, utrpel vo voľbách šokovú porážku. A v Poľsku vyšlo do ulíc na podporu svojho členstva v EÚ 100 000 ľudí. Maria Dadio z Bloombergu informuje o „Bloomberg Markets: European Open“.

Politický kanál Bloomberg na YouTube

Máte spätnú väzbu? Nechajte svoje myšlienky v sekcii komentárov nižšie. Pred odoslaním komentárov buďte neutrálni.

Prihláste sa na odber tohto Global Herald V Správach Google

V tomto príbehu: Rakúsko

Rakúsko, oficiálne Rakúska republika, je východná alpská krajina ležiaca v južnej časti strednej Európy. Pozostáva z deviatich spolkových krajín, z ktorých jednou je Viedeň, hlavné mesto Rakúska a jeho najväčšie mesto.

Na severozápade hraničí s Nemeckom; Severná Česká republika; Slovensko na severovýchode; Maďarsko na východe; Slovinsko a Taliansko na juhu; A Švajčiarsko a Lichtenštajnsko na západe.

Rakúsko sa rozkladá na ploche 83 879 km2 (32 386 sq mi) a má asi 9 miliónov obyvateľov. Aj keď je úradným jazykom nemčina, veľa Rakúšanov komunikuje neformálne v rôznych bavorských dialektoch.

2 Najnovšie produkty: Rakúsko

 • Nový rakúsky prezident zložil prísahu ako vládnuca strana Coalition Corruption France 24 English
 • Rakúsky prezident Kurs odstúpil z funkcie kvôli obvineniam z korupcie
 • Related Articles

  Pridaj komentár

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

  Back to top button
  Close
  Close