športové

Rakúsko má problém s obrovským slalomom po tom, čo Hirscher ostáva veľkým umývadlom

dnes 11:10
|

Marcel Hirscher je vzdialený rok od zjazdoviek a Rakúsko má veľký problém.

Aspoň v obrovskom slalome, kde v poslednej sezóne na siedmich pretekoch nebol na pódiu žiadny Rakúšan a najlepšie výsledky boli na šiestom mieste Marco Schwarz v Alta Badia a Roland Leitinger v Adelboden.

Sedemnáste miesto vo všeobecnej klasifikácii Leitingera v boji o „preklopenú“ zemeguľu je smutným paradoxom éry po Marcelovi Hirscherovi, ktorý v predchádzajúcich piatich sezónach zažil všeobecný triumf v tejto najviac technickej disciplíne bez prerušenia. V tejto kríze však môže únie pomôcť únii Hirscherovcov.

Podľa Kronen Zeitung sa bývalý tréner Hirschera Mike Pircher chystá tento týždeň stať reprezentatívnym rakúskym trénerom v obrovskom slalome a bude mu pomáhať otec Hirschera Ferdinanda. Možný vplyv historického zapisovača na počet získaných veľkých glóbov ešte nie je známy.

„Mal by to byť veľký slalomový krízový tím. Ak uspeje, musí klanu Hirscher na začiatku čeliť veľkým komplikáciám. Tradičný letný výlet na sneh do Južnej Ameriky alebo na Nový Zéland sa nemohol uskutočniť v súčasnej kríze s pandémiou koronavírusov. Bude vylúčený “, states portál laola1.at.

V skrátenej sezóne svetového pohára v alpskom lyžovaní získali rakúski muži iba šesť. Žiadne sa nenarodili v technických disciplínach. Až štyrikrát jazdil Matthiasa Mayera na najvyššom pódiu – dvakrát z kopca, raz v super G a raz v alpských oblekoch. Posledné dva víťazstvá zvíťazil Vincent Kriechmayr v super G. Ale nestačilo to na výhru malej zemegule.


Mikaela Shiffrin sa necíti doma, pripravuje sa na ďalšiu sezónu:

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close