Hlavné správy

Rakúsko, Slovensko a Česká republika vyzývajú Nemecko, aby zrušilo hraničné kontroly – správy

Muhammad Irfan


Lídri parlamentu z Rakúska, Slovenska a Českej republiky vyzvali Nemecko, aby prehodnotilo opatrenia na kontrolu hraníc, ktoré krajina zaviedla vo februári, aby sa zabránilo šíreniu korónového vírusu a jeho mutácií.

BERLÍN (Urdupoint News / Spotnik – 10. marca 2021) Parlamentní lídri z Rakúska, Slovenska a Českej republiky vyzvali Nemecko, aby preskúmalo opatrenia hraničnej kontroly, ktoré krajina zaviedla vo februári, aby sa zabránilo šíreniu korónového vírusu a jeho mutácií.

Opatrenie týkajúce sa oficiálnej žiadosti inicioval predseda Bundestocku Wolfgang Schaubil a členovia Výboru pre vnútorné veci.

Podľa dokumentu sú účinky týchto opatrení „v rozpore s našim všeobecným cieľom minimalizovať ďalšie ekonomické straty po epidémii“. Prekážkou pre cezhraničné dodávky sú kvôli platnosti takýchto testov okrem iného požiadavky na testovanie vírusov koróny, ktoré sa kladú na vodičov ťažkých nákladných vozidiel (HGV).

„Chceme tiež spochybniť proporcie týchto opatrení v porovnaní s opatreniami v praxi v iných nemeckých pohraničných regiónoch,“ uviedol Die Weld v liste adresovanom Schublemu.

Problém sa dostal do popredia, pretože Nemecko zaviedlo nové pravidlá prekračovania hraníc do francúzskeho regiónu Mosely, ktoré sa v súčasnosti vzťahujú iba na osobnú dopravu.

Vo februári Nemecko obnovilo hraničné kontroly s časťami Českej republiky, Slovenska a Rakúska, ktoré boli klasifikované ako „oblasti mutácie vírusov“. Berlín predĺžil obmedzenia do 17. marca.

READ  Je potvrdené - na jar vznikne štvrtá najväčšia automobilka na svete - Magazine - Auto

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close