Hlavné správy

Rast HDP Slovenska sa v 2. štvrťroku zmiernil

Foto Feng Yu / Shutterstock.com

Hospodársky rast Slovenska sa za tri mesiace do júna spomalil po zlepšení v predchádzajúcich dvoch štvrťrokoch, ukázali v utorok predbežné údaje Štatistického úradu SR (SÚSR).

Hrubý domáci produkt (HDP) sa v druhom štvrťroku medziročne upravil o 1,7 %, čo bolo pomalšie ako rast o 3,1 % v predchádzajúcom štvrťroku.

Na sezónne upravenej báze sa ročný rast HDP v júnovom štvrťroku spomalil na 1,6 % z 3 % v marci.

Celkový rast slovenskej ekonomiky podporil najmä domáci dopyt ťahaný spotrebiteľským dopytom, zatiaľ čo zahraničný dopyt naďalej klesal, no menej ako v prvom štvrťroku, uviedol štatistický úrad v Bratislave.

V porovnaní s predchádzajúcim štvrťrokom rástol HDP v druhom štvrťroku stabilným tempom o 0,4 %. Údaje ukázali, že celková zamestnanosť vzrástla v druhom štvrťroku v porovnaní s predchádzajúcim rokom o 2,4 %.

Po sezónnom očistení vzrástla celková zamestnanosť v júnovom štvrťroku medziročne o 2,1 % a medzikvartálne o 0,7 %.

Podporte Budapest Business Journal

Budovanie žurnalistického biznisu hodného toho mena je nákladná záležitosť. Vydavatelia, redaktori a reportéri Budapest Business Journal sa už 27 rokov snažia prinášať obchodné správy, ktoré fungujú, informácie, ktorým môžete dôverovať, pravdivé, presné a bez strachu a priazne.

Novinárske spoločnosti po celom svete sa snažili nájsť obchodný model, ktorý by im umožnil naďalej vynikať bez toho, aby ohrozili ich výkonnosť. Nedávno niektorí experimentovali s myšlienkou zapojiť svojich najdôležitejších zainteresovaných strán, svojich čitateľov.

Rovnakú príležitosť chceme ponúknuť aj našim čitateľom. Pozývame vás, aby ste nám pomohli dodávať kvalitný obchodný časopis, ktorý potrebujete. Stlačte naše tlačidlo Podpora BBJ a môžete si vybrať, koľko a ako často nám budete posielať svoje príspevky.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close