Ekonomika

Razia v centrále EPP spôsobuje frustráciu v stredopravej rodine – EURACTIV.com

Capitals vám prináša najnovšie správy z celej Európy prostredníctvom podzemných správ mediálnej siete EURACTIV. Na odber noviniek sa môžete prihlásiť tu.


Európske správy, ktoré si musíte prečítať. Vitajte hlavné mestá Od EURACTIV.


Dnešné vydanie poháňa Makeup Europe

Výročná konferencia Cosmetics Europe 2023 (14. – 15. júna)

CEAC 2023, ktorá sa uskutoční osobne v Bruseli, zhromaždí odborníkov z odvetvia, tvorcov politík, spoločnosti a ďalšie zainteresované strany, aby prediskutovali najnovší vývoj v kozmetickom priemysle. Zaregistrujte sa teraz a využite zľavu za skorý nákup!

Dostupné do 20. apríla.

Zistite viac >>


V dnešných správach z Capitals:

inštitúcií EÚ

Utorková razia belgickej polície v sídle Európskej ľudovej strany (EPP) v Bruseli v súvislosti s údajným škandálom bývalého poradcu lídra EPP Manfreda Webera vyvolala frustráciu v stredopravých krajinách EÚ, informoval EURACTIV. Čítaj viac.

///

Brusel

Ceny v supermarketoch v Belgicku vzrástli o 20 %. Ceny v supermarketoch vzrástli za posledné tri mesiace v porovnaní s predchádzajúcim rokom o približne 19,3 %, pričom inflácia v marci prvýkrát presiahla 20 %, ukázal v utorok prieskum spotrebiteľského združenia Testachats. Čítaj viac.

///

Berlín

Protinemecký daňový škandál tlačí Scholesa k vyšetrovaniu Konzervatívna CDU/CSU presadzuje, aby Bundestag zriadil vyšetrovaciu komisiu pre daňový škandál kancelára Olafa Schallsa spolu s obvineniami, že Schalls bol v rokoch 2011-2018 primátorom Hamburgu. Čítaj viac.

///

Paríž

Francúzsko vynaloží do roku 2030 na muníciu 16 miliárd eur. Paríž plánuje zamerať časť rozpočtu svojich ozbrojených síl na doplnenie zásob munície v priebehu nasledujúcich siedmich rokov, vyplýva z nového vládneho zákona o financovaní zverejneného v utorok (4. apríla). Čítaj viac.

///

Viedeň

Väčšina Rakúšanov uprednostňuje daň z majetku: prieskum Podľa výsledkov prieskumu SORA, ktorý si v utorok objednal inštitút Momentum, sa sedem z desiatich Rakúšanov domnieva, že príjmy a bohatstvo sú rozdelené nespravodlivo, pričom dve tretiny sú v prospech dane z majetku. Čítaj viac.

READ  Predseda vlády na summite Stredoeurópskej iniciatívy (CEI).

Anglicko a Írsko

Londýn

Policajná spolupráca Spojeného kráľovstva a EÚ by sa mohla skončiť bez zlepšenia obchodnej dohody Ak vláda Spojeného kráľovstva nebude v súlade s plánmi EÚ „Prüm II“, spolupráca Spojeného kráľovstva a EÚ v oblasti cezhraničnej polície by sa mohla skončiť, čo znamená, že polícia Spojeného kráľovstva bude vylúčená z databáz v celej EÚ. Čítaj viac.


Severské štáty a Pobaltie

Helsinki

Fínske pivo „Nato“, víno predávané po rýchlom prístupe k histórii. Fínsko sa v utorok stalo 31. členom NATO po najrýchlejšom prístupovom procese v histórii vojenskej aliancie, pričom špeciálne pivo NATO sa vypredalo za pol hodiny a predajcovia vlajok sa snažili držať krok s dopytom. Čítaj viac.

///

Štokholm

V súvislosti s plánom teroristického útoku ISIS vo Švédsku bolo zatknutých 5 ľudí. Vo Švédsku bolo v utorok zatknutých päť ľudí pre podozrenie z prípravy teroristického útoku ako odvety za spálenie Koránu krajne pravicovým aktivistom v januári. Čítaj viac.


južná Európa

Madrid

Ľavicový Unitas Podemos chce ‚urobiť mier‘ s progresívnou skupinou Sumer. Člen španielskej ľavicovej juniorskej koalície sa chce čo najskôr dohodnúť so Sumerom – novou progresívnou skupinou, ktorá chce zjednotiť ľavicu v krajine a vyhrať všeobecné voľby v decembri, uviedol generálny tajomník Unitas Podemos (UP) Ion Belara. v utorok. Čítaj viac.

///

Atény

Predatorgate: Grécky premiér protestoval po odhaleniach EURACTIVu Hlavná opozičná ľavicová strana Syriza a grécki socialisti zaútočili na gréckeho premiéra Kyriakosa Mitsotakisa po tom, čo správa EURACTIV odhalila, že prokurátor EÚ začal vyšetrovanie používania nelegálneho spywaru Predator v krajine. Čítaj viac.

///

Rím

Prieskum Save the Children ukazuje znepokojujúce údaje o detskej práci v Taliansku. Približne 336 000 detí vo veku 7 – 15 rokov (6,8 %) malo pracovné skúsenosti, zatiaľ čo 58 000 (27,8 %) dospievajúcich vo veku 14 – 15 rokov uviedlo, že robili prácu, ktorá poškodzovala ich vzdelanie a psychickú pohodu. Prieskum A Game, ktorý uskutočnila organizácia Save the Children. Čítaj viac.

READ  Ruská agresia na Ukrajine má nielen európske, ale aj globálne dôsledky

///

Lisabon

Moody’s vylepšuje ratingy TAP Air Portugal, výhľad je „pozitívny“ Moody’s – Obchod s úverovým ratingom dlhopisov – Viacnásobné ratingy TAP v utorok zlepšili výhľad spoločnosti na pozitívny Po prudkom náraste ziskov od ich revízie vlani v apríli. Čítaj viac.


Visagrad

PRAHA

Česko-poľský spor o ťažbu uhlia je vyriešený, no miestni obyvatelia stále trpia. Českí a poľskí politickí lídri spor o uhoľnú baňu Duro vyriešili, no obyvatelia dedín v blízkosti povrchovej bane stále čelia problémom, informoval EURACTIV.cz. Čítaj viac.

///

Varšava

Poliaci nechceli, aby sa do vlády dostala krajná pravica. Väčšina Poliakov si neželá, aby vládnuci tábor pozval do vlády krajnú pravicu, pretože sa domnieva, že prípadná koalícia by bola pre krajinu zlá, vyplýva z výsledkov prieskumov United Surveys. Virtuálne Poľsko. Čítaj viac.

///

Bratislava

Minister hospodárstva tvrdí, že Slovensko prežije zimu bez ruského plynu Minister hospodárstva Karel Hirman povedal, že Slovensko by mohlo prežiť budúcu zimu aj napriek úplnému zastaveniu dovozu ruského zemného plynu do Európy. Čítaj viac.


Správy z Balkánu

Sofia

Bulharské ministerstvo obrany: Rusko pácha plánované vojnové zločiny na Ukrajine Podľa jedného zo záverov správy Obranných a ozbrojených síl Bulharska z roku 2022, ktorú v pondelok schválila a zverejnila Rada ministrov, ruská armáda pácha na Ukrajine systematické vojnové zločiny. Čítaj viac.

///

Ľubľana

Na zjednodušenie nominácií slovinskej vlády bola spustená ponuka viacerých strán. Návrh na zmenu ústavy s cieľom preniesť právomoc menovať ministrov vlády z parlamentu na hlavu štátu predložili v utorok dve najväčšie strany vládnej koalície a jedna z dvoch opozičných strán. Čítaj viac.

///

Belehrad

Srbsko potrebuje realizovať dohody a kompromisy s Kosovom, aby videlo pokrok EÚ. Emanuel Giafret, vedúci delegácie EÚ a veľvyslanec EÚ v Srbsku, povedal, že Srbsko musí implementovať staré a nové dohody a byť pripravené na kompromis s Kosovom, ak chce pokračovať v ceste do EÚ. Čítaj viac.

READ  Pápež František v diskusii o Bidenskom prijímaní odsudzuje politiku

///

Priština

Belehrad kritizuje Prištinu kvôli srbskému zatknutiu, keď sa vyjednávači Kosova a Srbska stretli v Bruseli V ten istý deň, keď sa hlavní vyjednávači Kosova a Srbska stretli v Bruseli s osobitným vyslancom EÚ pre západný Balkán Miroslavom Lajčákom, mal srbský prezident Aleksandar Vučič tvrdé slová na adresu kosovského prezidenta Albina Kurdiho a procesu, ktorý EÚ uľahčila. Čítaj viac.

///

Tirana

Svetová banka prisľúbila 900 miliónov eur na vytvorenie lepších pracovných miest a boj proti úniku mozgov v Albánsku Svetová banka v stredu oznámila, že Albánsko dostane 900 miliónov eur na investície do projektov určených na posilnenie a stimuláciu ľudského kapitálu, keďže Európska únia bojuje s „únikom mozgov“, ktorý súvisí s tvorbou pracovných miest a odolnosťou voči kríze. Čítaj viac.


Agenda

  • : Johannes Hahn, komisár pre rozpočet a administratívu, Pierre Heilbronn, osobitný vyslanec francúzskeho prezidenta pre pomoc a obnovu Ukrajiny;
  • komisár pre pracovné miesta a sociálne práva Nicolas Schmidt, zástupca generálneho tajomníka Európskej odborovej konfederácie Stahl Klaus-Michel, hlavný poradca Torste Ignacio;
  • Hlavný ekonóm ECB Philip Lane prednesie prejav o menovej politike a inflácii na Cypre;
  • Taliansko: španielsky premiér Pedro Sanchez na oficiálnej návšteve;
  • Čína: francúzsky prezident Emmanuel Macron a predsedníčka Európskej komisie Ursula van der Leyen na oficiálnej návšteve;
  • Rusko: Generálny riaditeľ Medzinárodnej agentúry pre atómovú energiu Rafael Grosi navštívil Ukrajinu, aby diskutoval o jadrovej elektrárni v Záporoží;

***

[Edited by Sarantis Michalopoulos, Daniel Eck, Zoran Radosavljevic, Alice Taylor, Sofia Stuart Leeson, Sofia Mandilara]

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close