Real Madrid 1:1 Man City: miesto v semifinále Ligy majstrov, Kevin De Bruyne zrušil stávku Viniciusa Jr. Futbalové správy

Góly Viniciusa Juniora a Kevina De Bruyna neznamenali nič, čo by oddeľovalo Real Madrid a Manchester City vo vysokoprofilovom semifinálovom prvom zápase Ligy majstrov na Bernabeu; O nerozhodnom výsledku sa rozhodne na Etihad Stadium budúci týždeň

Autor: Adam Pate, Komentár a analýza @ghostcol

9:29, Spojené kráľovstvo, streda 10. mája 2023

Vinicius Jr a Kevin De Bruyne si vymenili skvelé góly, keď Real Madrid a Manchester City remizovali 1:1 v prvom zápase ich semifinále Ligy majstrov.

City dominovalo v úvodných fázach zápasu, len aby uznalo jedinú strelu Madridu v prvom polčase, pričom brilantný zásah Viniciusa vystrašil tím Pepa Guardiolu.

Ale v polovici druhého polčasu, keď Madrid tlačil na svoj druhý gól, De Bruyne umlčal Bernabeu zlým víťazom z diaľky.

Hodnotenie hráčov

Real Madrid: Courtois (8), Carvajal (6), Rudiger (7), Alaba (7), Camvinga (7), Kroos (7), Modrič (7), Valverde (7), Rodrigo (7), Benzema (7), Vinicius mladší (9).

Spoločníci: Asensio (5), Tchouameni (6), Nacho (n/a).

Mesto človeka: Ederson (8), Walker (7), Stones (8), Diaz (8), Akanji (7), Rodry (8), Gundogan (7), De Bruyne (8), Silva (7), Holland (5) , Grealish (7).

Zástupca: Nie.

Hráč zápasu: Vinicius Jr

V príbehu nie je žiadne oneskorenie ako City v minuloročnom semifinále na tomto štadióne a budú si istí svojou šancou dokončiť prácu na Etihad Stadium budúci týždeň.

Ako sa City trápilo na Bernabeu

Obrázok:
Úder De Bruyneho prišiel po tlaku Realu na bránu City

Remíza prišla v nepohode, pretože City sa vzdalo dvojgólového náskoku v poslednej minúte normálneho hracieho času v minulosezónnom semifinálovom druhom zápase proti Madridu, kým utrpelo predĺženie prehry na Bernabeu. Spomienky.

Aj keď neboli žiadne známky nervov, keď inkasovali gól Thibauta Courtoisa skôr v zápase, ich pokoj bol testovaný, keď Madrid chukker udrel do držania od Viniciusa. Je to výnimočný hráč.

READ  Verná a mladšia kópia Angeliny Jolie. Kto je nová európska priateľka Brada Pitta?

Eduardo Camavinga si pokazil ľavačku a prihral Brazílčanovi, ktorý spoza šestnástky prešvihol loptu cez krajana Edersona. Bol to klasický Madrid, ktorý nasal tlak predtým, ako otočil karty na svojich súperov. Bola potrebná odpoveď.

Obrázok:
Gól Viniciusa Jr. z prvého polčasu posúva Manchester City do vedenia

Skupinová správa

• Luka Modrič bol dostatočne fit na štart za Real Madrid, takže v tíme, ktorý vyhral v Chelsea, nastala iba jedna zmena, a to príchodom Antonia Rudigera.
  • Pep Guardiola spojil Manuela Akanjiho na ľavého obrancu s rovnakým tímom Manchestru City, ktorý minulý mesiac porazil Arsenal. Nathan Ake sa zranil proti Leedsovi a bol nedostupný.

City to chvíľu trvalo, pričom Antonio Rudiger a David Alaba dobre ovládali Erlinga Haalanda. Ale De Bruyne prepálil loptu okolo medzinárodného spoluhráča Courtoisa po tom, čo ju postavil Ilkay Gundogan. Bol to súboj o Viniciov gól.

Ani jedna zo strán nedokázala v noci nájsť premožiteľa – napriek tomu, že Karim Benzema predviedol dobrý zákrok hlavičkou zblízka Edersona – a to by malo prísť budúci týždeň v Manchestri. Rovnováha je v rovnováhe, ale podľa tohto dôkazu nechýba hráčom schopným o nej rozhodnúť.

Malo City pri góle šťastie?

Real Madrid bol nahnevaný, že Manchester City mohol vyrovnať, pričom Carlo Ancelotti dostal žltú kartu za jeho odpor.

„Pretože sa to predtým zdalo,“ spýtal sa Talian a dodal, že lopta zrejme opustila ihrisko v nahromadenej vrstve.

„V predchádzajúcej hre bol roh, ktorý sa neodpískal. Rozhodca nedával veľa pozor.

Guardiola: „Dúfajme, že sa môžeme naučiť“

Manažér Manchestru City Pep Guardiola označil výkon svojich hráčov pri remíze 1:1 s Realom Madrid za „výnimočný“.

„Keď sme dobrí, dávajú gól. Keď sú dobrí oni, dávame gól,“ povedal Guardiola Chytiť hru. „Bol to tesný zápas. Bernabeu, semifinále, to je vždy ťažké. Mali sme dobré momenty a niekedy to bolo ťažké.“ [moments] S kvalitou, ktorú majú s loptou.

READ  Ovplyvňovači, ktorí ukazujú pravú tvár ženy: Vidíme dokonalý život iných ľudí, ale nie je to pravda

„Je to 1:1. Budúcu stredu je finále s našimi ľuďmi. Teraz cestujeme do Manchestru a uvidíme, čo môžeme urobiť lepšie. Keď hráte tieto zápasy, je to ako play-off. Po druhé, naučíte sa Veľa z toho prvého, dúfame, že sa naučíme.“

Rodry ocenil De Bruynov vplyv

David Ornstein z The Athletic a Riyad Al-Samarrai z Daily Mail uvažujú o pôsobivom výkone Kevina De Bruyna na Bernabeu.

Stredopoliar Manchestru City Rhodri chválil svojich spoluhráčov, keď sa s nimi rozprával Chytiť hru Po hre.

„Prvých 25 až 30 minút si myslím, že sme zápas kontrolovali veľmi dobre. Prvý strelený gól, ktorý strelili, strelili neskutočný gól. Zostali sme však v hre, nezmenili sme filozofiu, ale hrali sme tvrdo.“

„Je tu veľká koncentrácia [required] Pretože ak ho stratíte, je ťažké ho získať späť. Pred sebou majú aj rýchlejších hráčov. Ale úsilie chlapcov bolo neuveriteľné.“

Predovšetkým pochválil Rodriho De Bruyna za to, že zahral, ​​keď na tom najviac záležalo.

„Vždy bol pre nás veľkým hráčom. Je skvelý a pomohol nám, keď sme to najviac potrebovali. V druhom polčase sme trochu bojovali s ich držaním lopty a ten gól nám dodal sebavedomie. Tlačiť ďalej. Dobrý výsledok pre nás.“

Ancelotti bol s remízou spokojný

„Dobrá hra, zaujímavá hra,“ povedal Carlo Ancelotti Chytiť hru.

„Prvý polčas bol pre nás ťažký a druhý polčas bol oveľa lepší. V prvom polčase kontrolovali držanie lopty, ale my sme mali dobrú defenzívu a keď sme začali hrať s loptou, narobili sme si veľa problémov.

„Musíte zostať pokojní, musíte byť defenzívni, nezblázniť sa do pressingu, zostať tam a hrať nízky blok, a keď sme mali šancu, strelili sme prvý gól. [Vinicius Junior] Je to úžasný moment, ale tím hral dobre.

„Som spokojný s dobrým pocitom zo stredajšieho zápasu.“

Čo bude ďalej?

Real Madrid Ďalší zápas je doma Getafe Sobota v LaLige – výkop o 20:00.

READ  Mary dala svojmu synovi závoj, reakcie sú skutočne zamyslené

Majstri Európy potom cestujú na Etihad Človek je mesto V druhom zápase ich semifinále Ligy majstrov 17. mája – výkop o 20:00.

Pred odvetou s Realom cestuje City do Goodison Parku Everton Nedeľa v Premier League naživo Sky Sports; Začiatok o 14:00 hod.

Real Madrid 1-1 Man City – Štatistiky Opta

• Man City neprehral v posledných 21 zápasoch vo všetkých súťažiach.
  • Vinicius Jr sa podieľal na 22 góloch v posledných 22 zápasoch Ligy majstrov.
  • Kevin De Bruyne sa stal prvým hráčom, ktorý skóroval v samostatných zápasoch Ligy majstrov proti Realu Madrid vo vyraďovacej fáze.
  • Sedem zo 14 gólov De Bruyneho v Lige majstrov prišlo spoza šestnástky. Odkedy prestúpil do Man City, je to najvyššie percento na diaľku od každého, kto strelil v súťaži 10 alebo viac gólov.
  • Real Madrid skóroval aspoň raz v 67 z posledných 68 domácich zápasov Ligy majstrov UEFA.
  • Jack Grealish si v zápase vytvoril šesť šancí – Kevin De Bruyne je jediným hráčom Man City, ktorý vytvoril viac vo vyraďovacej fáze Ligy majstrov UEFA proti Realu Madrid v roku 2020.
  • Erling Holland urobil v tomto zápase iba 21 dotykov, čo je najmenej z 22 hráčov.
  • Real Madrid postúpil len z dvoch z deviatich zápasov vo vyraďovacej fáze Ligy majstrov UEFA – obe prišli bez víťazstva v prvom zápase proti Manchestru United.