Ekonomika

Reálne mzdy na Slovensku v 4. štvrťroku klesli

regiónu dnes

utorok 7. marca 2023, 14:40

Reálne mzdy na Slovensku sa v štvrtom štvrťroku 2022 medziročne znížili o 7,6 % po 4-% poklese v predchádzajúcom období, uviedol v správe Štatistický úrad SR (SÚSR) v Bratislave.

Ide o najprudší pokles od druhého štvrťroka 2000. Pri raste priemerných nominálnych miezd vo väčšine sledovaných odvetví hospodárstva sa rast priemerných nominálnych mesačných miezd medziročne znížil o 6,5 %, resp. o 1 418 eur.

Údaje ukazujú, že pracovníci v stavebníctve, ubytovaní a stravovaní zaznamenali výrazný pokles reálnych miezd o 14 – 15 %.

Reálna mzda v roku 2022 klesla o 4,5 %, pričom priemerná nominálna mesačná mzda vzrástla oproti roku 2021 o 7,7 % na 1 304 eur.

Podporte Budapest Business Journal

Budovanie žurnalistického biznisu hodného svojho mena je nákladná záležitosť. Vydavatelia, redaktori a reportéri Budapest Business Journal sa už 27 rokov snažia prinášať obchodné správy, ktoré fungujú, informácie, ktorým môžete dôverovať, pravdivé, presné a bez strachu a priazne.

Novinárske spoločnosti po celom svete sa snažili nájsť obchodný model, ktorý by im umožnil naďalej vynikať bez toho, aby ohrozili ich výkonnosť. Nedávno niektorí experimentovali s myšlienkou zapojiť svojich najdôležitejších zainteresovaných strán, svojich čitateľov.

Rovnakú príležitosť chceme ponúknuť aj našim čitateľom. Chceme vás pozvať, aby ste nám pomohli dodávať kvalitný obchodný časopis, ktorý potrebujete. Stlačte naše tlačidlo podpory BBJ a môžete si vybrať, koľko a ako často budete posielať svoje príspevky.

READ  bne IntelliNews - CEE by mala urýchliť prechod na nový rastový model, tvrdí správa GLOBSEC

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close