Svet

Rebel zatknutý v South Cotabato

Filipínska armáda (PA) v utorok uviedla, že vládne sily zajali komunistického povstalca a skonfiškovali mu dve zbrane počas operácie v meste Dapoli v Južnom Cotabate.

Puška M16 a revolver kalibru .38 boli zadržané Bambamovi, členovi Komunistickej strany Filipínskej ľudovej armády (CPP-NPA) pod vedením Guerrilly, uviedol veliteľ 5. práporu špeciálnych síl PA podplukovník Jandro Alves. Mun Musa v pondelok popoludní vo svojom bezpečnom dome v dedine Lakonan v tom istom meste.

„Pre verejnosť je lepšie pomôcť armáde nájsť komunistických rebelov v Južnom Cotabate. Podarilo sa to v spolupráci s našimi informátormi,“ povedal Alves.

Veliteľ brigády 1. mechanizovanej pešej brigády Brig PA, generál Pedro Polici mladší, uviedol, že vojaci stále vedú operácie proti komunistickým povstalcom v oblasti.

„Naše operácie proti CPP-NPAs v provinciách Sultan Kudarat, Južný Godabad a Sarangani budú pokračovať a budú pokračovať v nezmenšenej miere,“ uvádza sa v politike.

Získajte najnovšie správy


Doručené do vašej doručenej pošty

Prihláste sa na odber denných bulletinov The Manila Times

Registráciou pomocou e-mailovej adresy potvrdzujem, že som si prečítal a súhlasím s podmienkami poskytovania služieb a zásadami ochrany osobných údajov.

CPP-NPA je na zozname teroristických organizácií Spojených štátov, Európskej únie, Spojeného kráľovstva, Austrálie, Kanady, Nového Zélandu a Filipín.

Národný demokratický front bol 23. júna 2021 Radou pre boj proti terorizmu formálne označený za teroristickú organizáciu, pričom ju citovala ako „integrovanú a nedeliteľnú súčasť“ CPP-NPA.


READ  Domov: Kiwi novinár na Ukrajine o stave ruskej invázie

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close