Zábava

Recenzia filmu: „Luca“ – katolícka recenzia

NEW YORK (CNS) – Aj keď to nič nerobí na vyriešenie trvalého problému rodičov v skutočnom živote, ktorí majú zriedka dobrodružstvá poslušných detí, animovaná fantasy režiséra Enrica Cazarosu „Luca“ (Disney +) je fantastickým príbehom plným inak očarujúcich a Talianski hráči.

Príliš komplikované pre body, ktorí by sa mohli báť, čo je pre všetkých ostatných absolútne príjemné.

Prototyp filmu je skutočne úžasný, pretože menovaným hlavným hrdinom je mladá morská príšera (hlas Jacob Tremblay) žijúca vo vodách pri pobreží Ligúrie. Jemný pastier rýb, Lucova nevina, rovnako ako všetci okolo neho, úplne odmieta to, čo im hroziví prezývka muži dali.

Napriek strachu je Luca tiež zvedavý a s povzbudením Alberta (hlas Jacka Dylana Gracera), najodvážnejšieho a najskúsenejšieho kolegu, ktorého náhodou stretne, urobí hviezdne zistenie, že on a jeho nový priateľ sa premenia na trinásť chlapci na suchu (niečo, čo už Alberto vie). Luke túži porozumieť svetu, ktorý nepozná.

Jeho príliš neistá matka Daniela (hlas Mayy Rudolphovej) a jej dobre mienený, ale roztržitý otec Lorenzo (hlas Jima Cofigana) sa dozvedia o Lucových tajných aktivitách a vyhrážajú sa mu, že ho pošlú žiť k strýkovi Ugovi, ktorý žije v hlbokom mori. . (Hlas Sacha Barona Cohena). Luca a Alberto si teda dali prestávku a vybrali sa do neďalekého mesta Portoriko.

Tam sa skamarátia s Giuliou (hlas Emy Bermanovej), prísne ľudskou miestnou ženou, a užívajú si pohostinnosť svojho otca rybára Massima (hlas Marca Barricelliho). Plugi Giulia má dlhoročného rivala s Town Bully, arogantným Ergolom (hlas Saveria Raimonta), ktorý ho niekoľkokrát porazil v každoročnom triatlone Portorika.

K spokojnosti Giulie a skutočnosti, že obaja vyhrali dostatok prize money, aby si mohli kúpiť vlastnú Vespu, Luca a Alberto súhlasia so vstupom na podujatie ako jeho spoluhráči. Ich plán však môže byť zmarený, keď Daniela a Lorenzo, ktorí nadobudli ľudskú podobu, nasledujú svojho syna.

READ  Charizmatický slovenský herec: Smrť týždeň pred narodeninami ...

Dotyk humoru – triatlonová cyklistika, plávanie a konzumácia cestovín – v kombinácii s neustále chytľavými postavami a krásnymi scénami premení túto produkciu spoločnosti Pixar na špičkový úlet. Témy, ako je napätie, ktoré vzniká medzi ústredným triom, poskytujú bezstarostnosť, životný štýl Toma Sawyera-Hugha Finna pre Alberta Luca a Culia túži chodiť do školy a je dobre zvládnutá.

Najbližšie k druhu sochárstva, ktoré sa často pestuje vo filmoch pre mladých, je rýchla scéna, pri ktorej si Alberto vezme nos. Talianska túžba po fyzickom vyjadrení myšlienok je ilustrovaná niekoľkými neverbálnymi prejavmi. Ale sú turbulentnejšie ako drsné.

Uprostred humornej situácie môžu tí, ktorí hľadajú nežiaduce prvky identity okamihu nebezpečného kríža dieťaťa, uvažovať o ľahkovážnej ceste. Podľa farára z Portorika (hlas Jonathana Nicholasa) je vykreslený ako sociálny prvok – je medzi členmi svojej cirkvi, aj keď príjemnou, krotkou.

Farebné a dojemné „Luca“ je kvalitná ponuka pre všetky vekové kategórie.

Tento film má nebezpečné postavy a niektoré hrubé gestá. Klasifikácia katolíckej spravodajskej služby AI – všeobecná podpora. Posúdenie asociácie Motion Picture Association je odporúčané spoločnosťou BG – Parental Guidance. Niektorý materiál nemusí byť vhodný pre deti.

Ďalšie recenzie filmov

Copyright © 2021 Catholic News Service / Americká konferencia katolíckych biskupov

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close