Zábava

Recenzia filmu: „Peter Rabbit 2: The Runway“

NEW YORK (CNS) – Milované postavy, ktoré vytvorila Beatrice Potter vo svojej sérii detských kníh, sa stále vzďaľujú od svojich koreňov v snímke „Peter Rabbit 2: The Runway“ (Kolumbia).

Ide o kombináciu živej akcie a počítačom generovanej animácie, ktorá predstavuje podobné antropologické zvieratá po filme z roku 2018. Will Klug, ktorý sa vracia ako režisér a spoluautor scenára – tentokrát s Patrickom Burleyom – zachováva Gigapovo zbesilé tempo a vtipný humor, čím zachováva úplne mimozemský tón Potterovej mäkkej fikcie.

Výsledok by opäť urazil puristov. Ale tí, ktorí Potterov kánon nepoznajú, si užijú rýchle dobrodružstvo plné grotesiek s pozitívnymi správami o rodine, morálke a dobrom správaní.

Keďže domáca blaženosť je vyčerpaná v Macrigor Manor v anglickej Lake District, jeho pokračovanie sa otvára vysokou hlasitosťou. Majiteľ hračkárstva Thomas (Tomhall Gleason) je ženatý so spisovateľkou Bee (Rose Byrne) a má spor so svojím farmárskym dieťaťom.

Dokonca aj Peter (hlas Jamesa Gordona), ktorý predtým považoval Thomasa za protivníka, napravil svoje šibalské spôsoby a dnes je obhajcom zeleninovej náplasti, ktorá obsahuje Thomasovu cennú paradajku.

Prirodzene, táto tichá záležitosť vydrží dlho. Veci sa začnú hádať, až keď Beavisova kniha o Petrovi a jeho sestrách priláka záujem diskrétneho vydavateľa Nigela Basila-Jonesa (David) o Flopsy (hlas Margot Robbie), Mopsie (hlas Elizabeth Debbie) a Cotton Tail (hlas Amy Horn). Oylovo).

Tichý Nigel sľubuje slávu a bohatstvo – až kým Pee nesúhlasí s niekoľkými zmenami. Jedným z nich je ukázať Petra ako „zlého semena“ a celkového záporáka navrhovanej série príbehov.

Frustrovaný a zmätený Peter sa rúti do veľkomesta a zaujíma ho, či je jeho skutočná podstata skutočne zlá. Tam spadne s bandou zlodejov.

Ich vodcom je Chris Bunny, nováčik v potterovskom vesmíre, Barnabas (hlas Lennyho Jamesa). Ďalšími členmi sú dve rýchle mačky, Tom Kitten (hlas Damona Herrimana) a jeho súrodenca Mittenes (hlas Haley Adwell) a špinavá krysa Samuel Whiskers (hlas Ruperta DeCasa).

READ  Mestská rada v Medíne investuje CARE zákonné prostriedky do miestnych malých podnikov

Lúpežníci vniknú do domov a kradnú jedlo. Barnabas hovorí Petrovi, že nejde o trestný čin, pretože poskytujú obživu svojej rodine a priateľom. Peter vyhlasuje všetko: “Nemám dobré dve topánky! Som zlý zajačik!”

Barnabáš, ktorý je experimentom na farmárskom trhu, aby získal svoju najväčšiu korisť, potrebuje zálohu a presvedčí Petra, aby uviedol zoznam spojencov. Napriek ich podozreniam boli Peterov bratranec, Benjamin Bunny (hlas Colina Moodyho), Pickling Plant (hlas Evana Leslieho) a pani, ktorá bola tŕnistým ježkom. Tiki-Wingle (hlas Sia), okrem mnohých ďalších, vkladala svoju (scestnú) vieru do Petra.

Existuje výpočet a netreba dodávať, že sa treba poučiť zo životných lekcií. Aspoň z toho by Potter priznal sám seba.

Film má drsnú komédiu a mierne akčné scény. Klasifikácia katolíckej spravodajskej služby A-II – dospelí a dospievajúci. Posúdenie asociácie Motion Picture Association je odporúčané spoločnosťou BG – Parental Guidance. Niektorý materiál nemusí byť vhodný pre deti.


Ďalšie recenzie

Copyright © 2021 Catholic News Service / Americká konferencia katolíckych biskupov

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close