Rekapitulácia majstrovstiev sveta: 14. mája | Blog

Majstrovstvá sveta 2022 IIHF sa aj v sobotu hrali vo Fínsku. Podrobnosti o výkone hráčov Devils si prečítajte nižšie.

Pre piatkové výsledky Kliknite tu.

Švajčiarsko 5, Taliansko 2

Švajčiarsko: Nico Hisier, Jonáš Segendeler

Krátko pred úvodným zápasom Švajčiarska na turnaji bol kapitán Devils Nico Hisier vymenovaný za kapitána svojho národného tímu. Za kapitána bol vymenovaný gólom pri víťazstve Švajčiarska nad Talianskom.

Švajčiarsko v prvom polčase predstihlo Taliansko o tri góly, pri všetkých asistoval obranca Diabla Jonas Siegentler.

Víťazný tím v zápase dominoval, talianskych súperov zdolal 47:12 za 60 minút.

Hisier si o 16:45 na snehu pripísal tri strely a gól.

Siegenthaler Ice Time 17:25, tri asistencie a jedna plus štyri.

Ďalej: Švajčiarsko hrá s Dánskom o 13:20.

Slovensko 1, Nemecko 2

Slovensko: Tomáš Tatar

Po bezgólovej prvej tretine sa Nemecko ujalo vedenia 2:0 6:41, potom Slovensko v druhej tretine znížilo náskok na 11:15 a zaostávalo o gól Christiana Bosciosa. Keďže Nemecko porazilo Slovensko, stredný káder mal jediné góly zápasu. Thomas Tatar vypadol z tabuľky tesnou prehrou so Slovenskom Nemeckom.

Vedľa Slovenska: Slovensko sa v pondelok stretne s Kanadou, pričom prepad je naplánovaný na 21:20.

READ  Zlatá maska ​​rozzúrila divákov: Slováci a Česi sa hnevajú ... To vás vôbec nenapadlo!