Rekapitulácia zápasu Slovensko – Španielsko

Španielsko zvíťazilo v skupine E nad Slovenskom 5: 0 a po prvýkrát vyhralo Euro 2020. Červená Ak sa chcú kvalifikovať pre vypadnutie, vedia, že je to hra, ktorú musia vyhrať po víťazstve nad Švédskom a Poľskom.

Španieli pôvodne dostali zlatú príležitosť v podobe trestu. Preskúmaním VAR sa zistilo, že Jacob Hromeda zachytil koksovú guľu krátko pred nalepením na členkovú skrinku. Alvaro Morata postúpil, ale pokračoval v nešťastí smerom k cieľu na Euro 2020, pretože jeho úsilie dobre zachytil Martin Dubrovka. V 24. min sa opäť zblízka priblížil útočník Juventusu, ale prenasledoval ho slovenský brankár.

Sľubný výkon Dubrovky bol prerušený v 30. minúte, keď nechtiac dostal vedenie do Španielska. Po pokuse Pabla Sarrabia spoza brvna sa brankár Newcastle pokúsil loptu vyraziť na roh. Ale nesprávne odhadol svoju záložku a bodol ju do zadnej časti vlastnej siete.

Po predčasnom úvodnom góle Španielsko naďalej dominovalo a do konca polčasu pridalo druhý gól. Slovensko nedokázalo vyčistiť roh od koksu a Španielsko loptu dobre recyklovalo. Prihrávkou Gerard Moreno zrazil Dubrovku a išiel tam prvý. Potom ponoril krížom do boxu, kde uvidel hlavu Aymericha Laporteho. Stredný bek hlavičkoval loptu mimo bránu a v pravom hornom rohu hlavičkoval 2: 0.

Euro 2020: Kompletná demolácia Španielska v druhej polovici

Španielsko sa ujalo vedenia z druhého polčasu a v 56. min opäť našlo zadnú časť siete. Nízky center z ľavej strany Jordiho Albu predĺžil Srbsko, aby predĺžil svoj náskok a zakončil tak zápas efektívne. Zdá sa, že Španielsko teraz postupuje do vyraďovacej fázy Euro 2020.

READ  Víťazstvo Bedard Magic Classic od OT

Zatiaľ však neboli urobené. V 67. min poslal Ferran Torres z pravej strany šestnástku domov, ktorú Sarrabia premenil na dodávateľa. O päť minút neskôr sa obrana Slovenska opäť zrútila a Španielsko ich malo päť, keď ich to stálo príliš veľa.

Niektoré smerujúce do nevydarenej rozohrávky viedli k tenisu, ktorý trafil loptu Pav Torres. Jeho strela nakoniec vyslala Juraja Kukku a našiel zadnú časť siete. Bol to ôsmy domáci gól Euro 2020, najvyšší v histórii európskeho šampionátu.

Po tom, čo v úvodných dvoch zápasoch Euro 2020 strelil iba jeden gól, Červená Pre tímovú fázu skončili so šiestimi gólmi na svoje meno.

Ak Španielsko zvíťazí, v nasledujúcich 16 kolách Euro 2020 sa stretne s Chorvátskom. Chorváti v skupinovej fáze nazbierali štyri body, prehrali s Anglickom, remizovali s Českom a zdolali Škótsko.

Slovensko napriek predchádzajúcim víťazstvám proti Poľsku od Euro 2020 zlyhalo. Samotná veľkosť prehry so Španielskom ukončila šance na postup do jedného zo štyroch najlepších 3. tímov.