Technológie

Remake hry Demon’s Souls na PS5 dostal takmer miernu obtiažnosť

Je dobre známe, že Demon’s Souls nie je ľahká hra. Práve jeho remake, za ktorým stojí Bluepoint, sa v súčasnosti teší veľmi pozitívnej odozve na PS5. Počas prípravy hry došlo k pár únikom, ktoré mohli dostať miernu obtiažnosť, takzvaný ľahký režim. IN rozhovor pre The Washington Post Gavin Moore (kreatívny riaditeľ SIE) odhalil, že vývojári túto možnosť zvážili, ale nakoniec dospel k záveru, že toto rozhodnutie nebolo úplne ich právom. Nakoniec vyšla pôvodná hra na PS3 pod hlavičkou FromSoftware:

„Tento projekt redesignuje prácu iného vývojového tímu. Aj keď sme urobili niekoľko zmien, našou hlavnou mantrou vždy bolo zachovať ducha a zámer pôvodných tvorcov. Aj keď sme to zvážili a diskutovali sme o jednoduchom režime, nakoniec sme sa rozhodli, že nie je na nás, aby sme do hry pridali niečo, čo by zásadne zmenilo jej vyváženie. Boli sme iba v role administrátora tejto úžasnej hry.

Technicky tu nenájdete ľahkú obtiažnosť, ale remake obsahuje niekoľko užitočných nástrojov. Napríklad je tu implementovaná haptická odozva nového DualSense a Tempest 3D AudioTech, ktorá vám počas boja poskytne novú senzorickú spätnú väzbu. Môže to byť užitočné napríklad na správne načasovanie odrazenia útokov a ako také varovanie, keď šíp letí spoza vašej postavy.

K dispozícii je tiež nová funkcia Aktivity s PS5, ktorá obsahuje viac ako 180 pomocných videí. Dajú vám veľa tipov a rád, ktoré pomôžu novým návštevníkom Démonových duší na svete. Inak sa v remaku objavili záhadné dvere, ktoré sa hráči snažia odomknúť, ale zatiaľ sa to nikomu nepodarilo. V blízkosti bol speedrunner, ktorému sa podarilo prejsť cez objekty v hre, ale autori sa proti takýmto technikám aj poistili a tajné dvere chránia neviditeľné steny. Ostáva teda len čakať, kto ich bude môcť konečne odomknúť, aby sme zistili, čo sa za nimi skutočne skrýva, alebo to možno DLC neotvorí.

READ  Nie sú najvyspelejšie. Majú však tromf, ktorý iným špičkovým hodinkám chýba

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close