šport

Renovácia zimného štadióna si vyžiada 5 miliónov மில்லியன்

Medzinárodná hokejová federácia potrebuje úpravu, keďže mení kritériá na usporiadanie majstrovstiev sveta

Bratislava možno bude musieť investovať milióny eur do nedávno zrekonštruovaného zimného štadióna Ontrage Nafela, aby splnila nové požiadavky na usporiadanie majstrovstiev sveta. Magistrát Bratislavy tento nápad nepotešil.

„Bez riadnej kontroly nezaplatíme ani euro,“ povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnell pre TASR.

Zimný hokejový štadión bol prestavaný v rokoch 2009 až 2011. V roku 2011 sa Slovensko zmenilo na usporiadanie majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji. Bola veľmi kritizovaná a považovaná za kontroverznú pre svoje vysoké náklady vo výške 96 miliónov EUR.

čítaj viac:Stavebná firma sa vyjadruje k rekonštrukčným prácam hokejovej arény Čítaj viac

Pri rekonštrukcii bolo zbúraných 80 percent starého štadióna, najstaršieho na Slovensku od roku 1940. Štadión dostal novú fasádu, strechu, modernizované technológie a druhý tréningový kruh. Kapacita vzrástla z takmer 2 000 na 10 055 miest.

Medzinárodná hokejová federácia tento rok v apríli zaviedla nové podmienky, ktoré musia zimné štadióny splniť, aby mohli organizovať majstrovstvá sveta. Bratislavský pozemok nespĺňal špecifikácie. Odhaduje sa, že mnohé zariadenia a technológie, ako sú chladiace a informačné systémy, ventilácia a panely, stoja மில்லியன் 5 miliónov.

Slovensko má v roku 2019 hostiť majstrovstvá v ľadovom hokeji, keď sa odohrajú zápasy v Bratislave a Kozuline. Kosciuszkov zimný hokejový štadión tiež nespĺňal nové normy.

STaRZ Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) zaslal zoznam potrebných vylepšení pre prevádzkovateľa štadióna v Bratislave.

„Vyhodnocujeme, čo je skutočne potrebné na to, aby sa tu svetový šampionát uskutočnil,“ povedal SZĽH pre TASR Newswire. „Nie sú to prehnané požiadavky, iba štandard, ktorý musí hala spĺňať pri usporiadaní majstrovstiev sveta.“

Bratislavský radca a predseda komisie mestskej výchovy a športu Rustislav Jidney si myslí, že náklady na zmeny na štadióne by mal znášať SZĽH alebo štát.

READ  VIDEO: Karlos Vémola vyhral Oktagon 19, Baba Jaga dnes nemal šancu

13. novembra 2017 22:11 | Zostavil štáb divákov

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close