Ekonomika

Revidovaný HDP Slovenska za 2. štvrťrok

regiónu dnes

Št, 8. september 2022, 12:20

Foto Feng Yu / Shutterstock.com

Slovenský hrubý domáci produkt (HDP) vzrástol v druhom štvrťroku 2022 medziročne o 1,8 %, čím sa zmiernil z 3,1 % rastu v predchádzajúcom trojmesačnom období a mierne nad pôvodnými odhadmi 1,7-percentného rastu. Uviedol to v správe Štatistický úrad SR (SÚSR).

Expanziu slovenskej ekonomiky výrazne podporil rast domáceho dopytu o 2,1 %, pričom spotreba domácností vzrástla o 4,1 %, pričom tvorba hrubého kapitálu vzrástla o 5,7 %.

Na druhej strane vládne výdavky klesli o 7,2 %, zatiaľ čo zahraničný dopyt v druhom štvrťroku pokračoval v poklese.

Na sezónne upravenej štvrťročnej báze ekonomika vzrástla o 0,5 %, pred 0,4-percentným rastom v predchádzajúcom štvrťroku a revidovaná smerom nahor z počiatočnej hodnoty 0,4 %.

Podporte Budapest Business Journal

Budovanie žurnalistického biznisu hodného svojho mena je nákladná záležitosť. Vydavatelia, redaktori a reportéri Budapest Business Journal sa už 27 rokov snažia prinášať obchodné správy, ktoré fungujú, informácie, ktorým môžete dôverovať, pravdivé, presné a bez strachu a priazne.

Novinárske spoločnosti po celom svete sa snažili nájsť obchodný model, ktorý by im umožnil naďalej vynikať bez toho, aby ohrozili ich výkonnosť. Nedávno niektorí experimentovali s myšlienkou zapojiť svojich najdôležitejších zainteresovaných strán, svojich čitateľov.

Rovnakú príležitosť chceme ponúknuť aj našim čitateľom. Chceme vás pozvať, aby ste nám pomohli dodávať kvalitný obchodný časopis, ktorý potrebujete. Stlačte naše tlačidlo podpory BBJ a môžete si vybrať, koľko a ako často budete posielať svoje príspevky.

READ  Európsky parlament schválil zákon EÚ označujúci jadrové a plynové jadro ako zelené

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close