Ekonomika

Revolúcia v službe Rumunov. Dacia predstavuje najlacnejší európsky elektromobil v Európe

Dacia opäť spôsobuje rozruch na automobilovom trhu a po odhalení modernizovaného modelu Sander alebo Logan vydáva pri svetovej premiére (ktorá sa konala na digitálnej akcii Renault eWays) svoj vôbec prvý elektromobil.

Meno „váš“ však netreba brať s rezervou, pretože pri vývoji zohral dôležitú úlohu čínsky elektrický model od Renaultu, z ktorého nová elektrická Dacia Spring priamo vychádza. Napriek tomu môžeme hovoriť o revolúcii v podaní rumunskej Dacie, keďže v ponuke tejto značky sa zatiaľ nič podobné neobjavilo.

O spolupráci v rámci celej skupiny a zdieľaní väčšiny riešení sa hovorilo už dávno pred debutom, pretože samotný dizajn elektrického vozidla Dacie o tom niečo hovoril na oficiálnych obrázkoch konceptu.

Drsný vzhľad

Výrazné rozdiely v porovnaní so spomínaným elektrickým Renaultom zvaným K-ZE nemožno čakať, jediným rozdielom v sériovom modeli je maska ​​chladiča s iným vnútorným dizajnom alebo osadené logo.

Štýlovým doplnkom je tiež kontrastný lak (farebný balík Orange Pack) okolo bočných ochranných líšt, spätných zrkadiel a líniu nájdete aj v maske chladiča alebo na strešných lyžinách.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Odišli ste 66% čítať.

Nezistili ste všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup k úplnému obsahu

KÚPIŤ

Máte už predplatné?
Prihlásiť sa

READ  Škoda Enyaq iV: Oficiálna skica dokazuje, že elektrické SUV nezradia tradíciu - News - Auto

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close