šport

RH: Výlet na ITA Nationals zvyšuje Minárikovo sebavedomie

The Roundhouse | 22. 11. 2022 11:04:00

Krištofa Minárika Keďže jesenná tenisová sezóna sa presúva do októbra, neexistuje žiadne špeciálne miesto.


„Začiatok nebol ideálny,“ povedal.


Počas trojsetového víťazstva na otvorenie majstrovstiev regiónu IDA Central sa Minárikova hra zmenila. Počas tohto víťazstva nad Seanom McDonnellom zo Severnej Dakoty vo Fayetteville v Arku zachránil päťkrát zápasový bod. Porazil Alexa Martineza z Oklahomy, Alessia Basilea z Oklahomy a Baptiste Anselma z Oklahomy.


„Zrazu na regionals v Arkansase. Začalo sa mi naozaj dariť,“ povedal. „A potom som robil tie isté veci.“


Minarik, druhák zo slovenského Boltaku, sa dostal do finále a prehral s OU Nathanom Hahnom. Minárikovi to vynieslo miesto na Národnom jesennom šampionáte IDA, prvému šoku od roku 1984 (Jeremy Gruby). Na národnom turnaji v San Diegu začiatkom tohto mesiaca porazil kalifornského Rydera Jacksona a následne prehral v osemfinále so štvrtým Elliottom Spizzerim z Texasu.

V singlovom rebríčku ITA skončila na 80. mieste s bilanciou 8-4 vo dvojhre.


„Sklonil hlavu a tvrdo pracoval,“ povedal tréner Darragh Clavin povedal. „To, o čom sme sa chvíľu bavili, bolo visieť v tréningu, nevzdávať sa a hrať až do konca. To aj robil – bojoval až do konca. A potom si každým zápasom viac a viac veril.“


Úspech a rastúca sebadôvera Minárika pramenia z opierania sa o predlaktie. Po období neistoty na začiatku jesene sa posledný mesiac zameral na jeho stratégiu. 

„Hľadám svoju minulosť,“ povedal. „Nezáleží na tom, kde som na ihrisku, hľadám svoj forhend. Pevný bekhend. Pevné kurty. Hľadajte forhendy.“

Z ničoho nič prišiel Minárikov razantný finiš na pád. K Shockers sa pridala v januári a bola vyhlásená za nováčika roka IDA Central Region po tom, čo vo dvojhre viedla 13-6, na druhom mieste 6-0 a 3-0 a na druhom mieste vo dvojhre 4-6. , č. 62 Tulane’s Luke Hoijmans a č. 31 vrátane výhier nad Adamom Neffom z SMU.

Pároval vo štvorhre Alex Richards V rebríčku IDA National Weekly Doubles Rankings je na 49. mieste s rekordom 10-5 vo štvorhre.

Wichita State sa sústreďuje na jar a Clavin vo svojej prvej sezóne ako tréner vie, že môže nastúpiť do každého zápasu, v ktorom dokáže vyhrať na prvom mieste vo dvojhre s Minarikom.

„Vieme, že budeme mať veľkú šancu na číslo 1, čo niektoré tímy nie vždy majú,“ povedal Clavin. „Je pre neho dobré, že to vidí a verí tomu. Budeme hrať s 25, 30 najlepšími tímami v tejto krajine a on tam môže ísť a získať nám bod.“

Paul Sullentrop Štát Wichita píše o atletike pre univerzitnú strategickú komunikáciu. Návrh príbehu? Kontaktujte ho [email protected].

READ  Glasgow hostí finále Billy Jean King Cup

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close