svet

Riaditeľ inštitútu Wuhan Denies Laboratory Coronavirus Leak

Obvinenia, že z laboratórií čínskeho mesta Wu-chan unikol nový typ koronavírusu, sú „čistými výrobkami“. Uviedol to generálny riaditeľ Wuchanského virologického inštitútu v rozhovore, ktorý tento víkend vysielala národná televízia. Agentúra AFP to zdieľa.

Tri kmene aktívneho vírusu

Wang Jen-i v rozhovore uviedol, že z netopierov vo svojom ústave bolo izolovaných niekoľko koronavírusov, ale žiaden z nich nezodpovedal pôvodcovi COVID-19.

Teraz máme tri aktívne vírusové kmene … ale ich najsilnejšia podobnosť s SARS-CoV-2 je iba 79,8%„Wang povedal v rozhovore 13. mája, ktorý vysielali iba v sobotu večer.

Vedci sa domnievajú, že COVID-19, ktorý sa prvýkrát objavil vo Wuhan v strednej Číne a zabil viac ako 340 000 ľudí na celom svete, vznikol v netopieroch a mohol sa preniesť na človeka od iného cicavca, píše AFP. ,

Jeden z výskumných tímov vo Wuchanovom inštitúte študuje netopiere koronavírusov od roku 2004, ale zameriaval sa na identifikáciu pôvodu SARS, ktorá sa rozšírila takmer pred dvoma desaťročiami. „Nevenoval pozornosť vírusom, ktoré sú menej podobné SARS,“ uviedol Wang v odkaze na SARS-CoV-2.

Inštitút už oznámil, že dostal vzorky vtedy neznámeho vírusu 30. decembra, určil jeho genomickú sekvenciu 2. januára a 11. januára predložil informácie o patogéne Svetovej zdravotníckej organizácii (WHO).

Vedci sa s vírusom nestretli v decembri

Wang v rozhovore uviedol, že pred odobratím vzoriek v decembri sa vedci ústavu nikdy nestretli s vírusom, dovtedy ho ani neskúmali ani neuchovávali.

V skutočnosti, rovnako ako všetci, sme ani nevedeli, že tento vírus existuje. Ako mohol uniknúť z nášho laboratória, keď sme ho nemali?“pridal imunolog, ktorý je vedúcim inštitútu od roku 2018.

Spiknutia o tom, že laboratórium zabezpečené Wuchanom sa zapojilo do šírenia nového koronavírusu, sa objavili na internete mesiace potom, čo boli obvinenia upozornené prezidentom USA Donaldom Trumpom a jeho ministrom zahraničných vecí Mikom Pompeom. že patogén pochádza z ústavu. sa blíži k AFP.

Čínski vedci uviedli, že vírus SARS-CoV-2 sa prvýkrát objavil na trhu Wuhan, kde predávajú živé zvieratá, ale úradníci v Pekingu spochybnili jeho pôvod, uviedla agentúra. ,

Coronavirus a Covid – 19

(function(d, s, id){ var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) { return; } js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "https://connect.facebook.net/en_US/sdk.js"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close