Hlavné správy

Riaditeľ PMS na Slovensku „spokojný“ s cirkevným úsilím v Malawi, uznáva medzery

Fr. Knaze chválil prax viery Božieho ľudu v Malawi uprostred problémov.

„V Európe je veľa veľkých kostolov, ale sú prázdne,“ povedal a dodal: „Je veľmi povzbudzujúce vidieť, že tu potrebujete ďalšie skvelé kostoly.“

Národný riaditeľ PMS pre Malawi zo svojej strany zdôraznil potrebu rozvíjať iniciatívy pre cirkevnú sebestačnosť v Malawi.

„To, čo tu dostávame za tieto projekty, sú granty, ktoré prídu, ak komunity už niečo urobili,“ o. Vincent Mwakwawa bol citovaný v správe z 22. septembra.

Fr. Mwakhwawa dodáva: „Musíme sa naučiť dávať cirkvi, aby mohla realizovať projekty ako budovanie kostolov, škôl a nemocníc. To je to, čo robia naši priatelia, pretože finančné prostriedky nie sú vždy k dispozícii.

Silas Mwale Isenjia je kenský novinár so živým záujmom a záujmom o komunikáciu súvisiacu s katolíckou cirkvou. Je držiteľom titulu BA z lingvistiky, médií a komunikácie na Moi University v Keni. Silas má bohaté skúsenosti v odvetví mediálnej produkcie. V súčasnosti pracuje ako novinár pre ACI Africa.

READ  Liga národov UEFA: Kazachstan vs. Slovakia Stream: Sledujte online, TV kanál - Ako sledovať a streamovať Major League & College Games

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close