Hlavné správy

Riaditeľ TIS odhaľujúci korupciu na Slovensku

Gabriel Apos po 11 rokoch opustil Transparency International Slovensko. Podľa neho Slovensko prešlo v transparentnosti dlhú cestu.

Meno Gabriela Oba je dobre známe každému, kto sa za posledné desaťročie zameriaval na protikorupčné a transparentné úsilie na Slovensku.

V čele slovenskej pobočky mimovládnej organizácie Transparency International stojí od roku 2009 a z funkcie odchádza krátko po 11 rokoch.

„Dlhodobo som pracoval na témach transparentnosti na Slovensku a myslel som si, že by bolo zaujímavé pracovať na témach ako je tento na celom svete,“ uviedol Šípoš v rozhovore pre Slovak Spectator.

Podľa Šípoša sú mnohé problémy, ktorým sa venoval, viac globálne ako lokálne. S osobitným záujmom o projekty spojené s korupciou v Afrike, Ázii a Latinskej Amerike sa teraz snaží svoje skúsenosti z práce na otázkach týkajúcich sa transparentnosti na Slovensku preniesť do krajín alebo kontinentov, kde je situácia oveľa horšia.

Poš tvrdí, že krajina v posledných desaťročiach urobila obrovský pokrok, a to aj napriek vysokej miere korupcie na Slovensku. Povedal, že slovenskí svedkovia za posledné dva roky boli výsledkom tvrdej práce médií, dobrovoľníckych organizácií a aktívnych občanov v predchádzajúcich desaťročiach.

Zlé veci nakoniec povedú k väčšej transparentnosti

20. januára 2021 o 15:25 | Nina Hirabovsky Fran பிரான் ois

READ  Lavrov: Rusko nebude brať do úvahy agresívne požiadavky USA na Irán. - Svet - Správy

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close