Zábava

“Rise” od Steva McQueena v Sheffielde Talk / Fest 2021 | Novinky

Plán na 28Th Vydanie Sheffield Doc / Fest obsahuje svetovú premiéru prvej epizódy Stúpať, Trojdielny dokumentárny seriál britských filmových tvorcov Steva McQueena a Jamesa Rogana.

Na festivale Doc / Fest 2021 bude od 4. do 13. júna prebiehať 55 svetových a 22 medzinárodných premiér, ktoré sa budú konať v Sheffielde vo Veľkej Británii a online.

Posuňte sa nadol na súťažné tituly

Prvýkrát oznámený minulý týždeň a hrá sa ako špeciálne premietanie na festivale, Stúpať Vyšetrovanie troch udalostí od roku 1981 – v januári požiar Nového kríža zabil 13 čiernych mladých ľudí; V marci sa prvej organizovanej masovej demonštrácie čiernej populácie zúčastnilo viac ako 20 000 ľudí na Deň čiernych akcií; A Brixton sa v apríli vzbúri.

Medzinárodný turnaj Doc / Fest má 11 funkcií, vrátane štyroch premiérových svetových premiér: Nira Burstein Kúzelný kruh, Filmový portrét jeho výstrednej newyorskej rodiny; Speroni z Puntarenas Rancho O boxerovi hľadajúcom svoju slobodu vo väzení s maximálnym stupňom stráženia; Sran Kovasevis Továreň na robotníkov, Ktorého cieľom je chrániť pracovníka, ktorý čoskoro odíde do dôchodku, pred zatvorením pracoviska; A Vadim Gostrov Leto.

V britskej súťaži je 14 filmov, z toho štyri sú hrané, vrátane svetovej premiéry Daniel Dropper a Alan Melia. Don McCallin: Takmer Liverpool, Súčasná recenzia oblasti Dokstad v Liverpoole zachytená fotoreportérom McCallinom v 70. rokoch.

S Stúpať, A medzi špeciálne premietania patrí svetová premiéra britského dokumentu Arthura Careyho Prežitie 11. september (Pracovný názov), Útoky na USA rozprávajú príbeh dvojhodinového obdobia, ktoré navždy zmenilo svet.

Tematické sekcie festivalu zahŕňajú filmy „Into the World“, „Rebellions“, „Ghosts & Appearances“, „Rhyme & Rhythm“ a „Northern Focus“ z filmov z Veľkej Británie.

Súčasťou talkshow je premiérový rozhovor pre BBC. Tento rok sa predstavia dve epizódy seriálu Stuart Hall z roku 1991 s britským historikom, vysielateľom a filmárom Davidom Olasokom. Pieseň spásy Na slávnosti. Predtým ohlásená svetová premiéra Marka Cousinsa Pozeranie príbehu„Konverzácia“ s bratrancami a sesternicami, Záver festivalu. Obidve udalosti sa uskutočnia v Sheffielde a budú sa vysielať v priamom prenose online.

READ  Sheffield United 1: 2 Chelsea: Tím Thomasa Toussainta získal piate miesto v Premier League na Bramal Lane | Futbalové správy

Táto udalosť má niekoľko dopadov na filmy „Sonic Record: British Black Vomax and Screen Performance“, „Looking Black“ a „Destruction | Problém | Disruption – Strange Desire “. Bude vybraných osem filmov z celej krajiny zameraných na Taiwan.

Mimo Sheffieldu bude 16 kín vo Veľkej Británii hosťovať na doc / fest projekciách vrátane PFI South Bank v Londýne, Broadway v Nottinghame, Home v Manchestri, Glasgowského filmového divadla a Queen’s Theatre v Belfaste.

„Sme radi, že môžeme toto podujatie usporiadať online a v Sheffielde po celej Veľkej Británii, kde vítame všetkých,“ uviedla riaditeľka festivalu Candia Gill. „Dôležitosť a naliehavosť kina vzrástli, odkedy sme naposledy videli film na veľkom plátne.“

Úvodný film festivalu, európska premiéra Ahmira „Questlowa“ Thompsona Leto duše, Oznámené minulý mesiac.

Sheffield Talk / Fest – vybrané témy

Medzinárodná súťaž

Kúzelný kruh (USA) vy. Nira Burstein, svetová premiéra

Nhũ Yãg Mũ Yg Hãm: Táto zem je naša zem! (Brazília) dirs. Aisel Magsali, Sueli Magsali, Carolina Gangus, Roberto Romero, medzinárodný premiér

Biele na bielom (Šach-Slovensko) r. Viera Čákanyová, medzinárodná premiérka

Moji drahí špióni (Fr) r. Vladimir Lyon, britský premiér

Od 84 dní (Jer-like) r. Philip Hartman, svetová premiéra

Rovník (Bor-Sao Tome & Principe) r. Silas Tiny, svetová premiéra

Rancho (Arc) r. Point Pedro Speroni, medzinárodný premiér

Továreň na robotníkov (Vrana) r. Srdjan Kovacevic, svetová premiéra

Double tier city / Vytvorenie piesne na zmenu našich pozícií (Job) dirs. Comori Haruka, Seo Natsumi, medzinárodná premiéra

Toto zafarbené svitanie (Pak) r. Anam Abbas, svetová premiéra

Leto (Russ) r. Vadim Kostrov, svetová premiéra

Britská konkurencia – tituly dlhých hraných

Don McCallin: Takmer Liverpool, dirs. Daniel Dropper, Alan Melia

Piesne pre rieku, Tebe. Charlotte Ginsborg

READ  Na ktorom televíznom kanáli je Slovensko v. Škótsko? Nakopnite čas a priamy prenos

KAUGHT, r. Nicola Mai

Vynikajúca veľkosť, r. Pamela Preda

Špeciálne premietania

Stúpať (UK) dirs. Steve McQueen, James Rogan, svetová premiéra, 1 epizóda

Kam šiel svet (UK) r. Brian Hill, svetová premiéra

Moje detstvo, moja krajina – 20 rokov v Afganistane (UK-Afg) dirs. Bill Grobsky, šerif Shoaib, svetová premiéra

9/11: Deň v Spojených štátoch (UK) r. Daniel Bogot Premier, britský premiér

Spievaj, Freetown (USA-UK) r. Clive Patterson, svetová premiéra

Prežitie 11. september (Názov úlohy) (UK) r. Arthur Carey, svetová premiéra

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close