Svet

Rishi Sunak je „agresívny“ v diskusii o vedení konzervatívcov, tvrdia prívrženci TRUS | Konzervatívne vedenie

Minister financií povedal, že jeho bývalý šéf Rishi Sunak zaujal „veľmi agresívny“ prístup. Konzervatívne vedenie Debata s Liz Trussovou po tom, čo ju Trussovi spolupracovníci obviňujú z „odcudzenia identity“.

Simon Clarke, hlavný tajomník ministerstva financií, ktorý podporuje Trussa, povedal, že Chung bol v niektorých oblastiach diskusie „určite príliš agresívny“. „Bol to veľmi seriózny prístup k úvodným častiam včerajšej debaty,“ povedal pre LBC.

Bývalý minister vlády David Davies sa však Sunaka zastal a povedal, že dal dôkladné varovania pred ekonomikou.

Dva Konzervatívne vedenie Optimisti si vymieňali údery v diskusii BBC o znižovaní daní, Číne a inflácii, pričom bývalý prezident Sunak obvinil ministra zahraničia, že chce „krátkodobú cukrovú horúčku“ znížením národného poistenia.

Truss obvinil svojho bývalého kolegu z kabinetu zo zvýšenia daní na najvyššiu úroveň za posledných 70 rokov.

Výmena názorov v diskusii BBC nasledovala po víkende hlboko osobných útokov so Sunakom Kritizovali jej bohatstvo a šatník Keď Truss povie, že je ekonomicky negramotný, pripomenie mu, že býval ľavičiarom.

Davis zopakoval Sunakove varovania, že ekonomická politika Trussa by mohla zvýšiť úrokové sadzby hypoték. „Myslím si, že musíte vyhrať argumenty a argumenty, a preto je 7 % dôležitých,“ povedal pre Sky News o argumente ekonomického poradcu spoločnosti Truss Patricka Minforda o 7 % základnej úrokovej sadzbe. , čo by mohlo zvýšiť úrokové sadzby hypoték.

„Preto je to dôležité. Je to veľmi dôležité. Toryská strana je vo všeobecnosti o niečo staršia ako priemer. Je to trochu stredná trieda, ale nie až tak v súčasnosti, ale trochu stredná trieda. Bude sa starať o veci ako to, že ich potomkovia budú v budúcnosti čeliť týmto druhom úrokových sadzieb, tak dôležité.

Zachoval sunakovský štýl pretínajúcich sa krovov. „Niekedy je dôležité zasiahnuť do diskusií,“ povedal. „Keď sme v poslaneckej snemovni, takýchto pomerne prudkých výmen je tu neustále veľa.“

Davis dodal: „Toto je diskusia o nájdení premiéra tejto krajiny. Čeliť dobe, keď sú rozhodnutia veľmi ťažké… potrebujeme niekoho, kto a) vie, za čím stojí, b) má dosť odvahy prijať ťažké rozhodnutia a c) je dostatočne odhodlaný to urobiť. A to je Rishi Sunak.“

Prihláste sa na odber prvého vydania nášho bezplatného denného bulletinu – každý týždeň o 7:00

Clarke pre Times Radio povedal, že Truss verí, že nízke dane sú cestou k rastu. „V podstate sa musíme dostať k jadru otázky. Veríte, že daňové škrty zvýšia veľkosť ekonomiky? Veríte, že sú niečím, čo môže vytvoriť viac fiškálneho priestoru rastom základnej ekonomiky?“ Povedal to pre Times Radio.

„Ako konzervatívec musí byť odpoveď áno. To je bod, o ktorom Liz hovorí. Musíme sa rozísť s ortodoxiami, ktoré nás očividne tak dlho brzdili. Musíme sa vrátiť k princípom, ktoré viedli vládu Thatcherovej.“ čo je ekonomika s nízkymi daňami, ktorá je sama osebe dobrá,“ trvá na svojom Liz.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close