Technológie

Robí ručné prebalovanie a štandardný ručný malinový koláč 800

All-in-one systém Raspberry Pi 400 je efektívne zariadenie, no tí, ktorí hľadajú jeho maximálny výkon, môžu byť sklamaní 4 GB pamäte. Ak sú Pi4 a Compute Module 4 zdvojené, Pi400 určite chytíte! Pozvali používateľa redditu [Pi800] Prijmite výzvu Konvertuje 4GB čip z Pi400 na 8GB čip z Pi Compute modulu, Výsledkom je takzvaný Pi 800, 8GB all-in-one taška.

Ako súčasť práce je to zdanlivo priamočiare a veľmi vhodné spájkovanie, ktoré si vyžaduje pevnú ruku aj pre tých najzručnejších spájkovačov. Proces preskúmania ho však presahuje rámec normy. Čip s guľovou mriežkou má na svojej základni mriežku z malej spájky, ktorá vytvára kontakty a po rozpustení sa roztaví, takže pred prepracovaním je potrebná výmena. Zvyčajne sa to robí pomocou šablóny starostlivo zarovnaných otvorov na zarovnanie guľôčok spájky v prúde horúceho vzduchu, ale v tomto prípade sa práca vykonávala ručne, guľôčka po guľôčke, pretože neexistovala žiadna šablóna. Zdráhali sme sa sami prevziať úlohu spájkovania, takže sme boli ohromení.

Výsledkom je 8GB all-in-one taška a oficiálna verzia tohto modu nie je mimo možnosti byť budúcim produktom Raspberry Pi. Možno si na to počkáme, ale ak ste netrpezliví, je možné si zrolovať aspoň to svoje. To je isté Nie je to prvá výmena pamäte BGA, ktorú sme vám priniesli.


READ  Cyberpunk 2077 sa opäť odložil. Hry sa (možno) dočkáme v decembri 2020

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close