šport

Rock Tennis otvára novú sezónu

V apríli tenisový tím The Rock podľahol Indiane (Pa.) v zápase o titul PSAC, ale to bol pre tím dievčat len ​​začiatok. Po návrate z roku covid-19 zvyčajne nikto nevie, čo môže očakávať. Týka sa to všetkých športov, nielen tenisu. Ale keď máte skupinu dievčat z rôznych častí sveta, môže byť trochu ťažké dať ich dokopy.

Tím Rock Tennis však nemal problémy. Skončili s impozantnou bilanciou 13-6 a čo je ešte lepšie, vrátili sa až na jedného hráča z minuloročného tímu. Padajú a snažia sa zistiť, aké budú ďalšie kroky. Najťažšie na tom je jednoduché – snažiť sa prinútiť počasie, aby spolupracovalo s ich harmonogramom.

„[The fall] Ide to dobre, počasie príliš nespolupracovalo, ale to je všetko,” povedal hlavný tréner Matt Meredith.

Svoj jesenný program začali v septembri v Meadville, ale nedávno súťažili v Bloomsburgu na IDA Championships v Bloomsburgu. Toto je prvá z troch ciest, ktoré túto jeseň podniknú do Bloomsburgu.

„Mali sme slušnú IDA, ale máme novú časť nášho tímu a ona si zvyká na to, že je tu a cíti sa pohodlnejšie, takže od nej uvidíte viac,“ povedala Meredith. „Myslím si, že niektorým našim chalanom sa darilo naozaj dobre a myslím si, že sme ukázali našu silu v spodnej časti zostavy ako zvyčajne.“

Novou posilou rockového tenisu je Tina Slovak, ktorá prichádza do Slippery Rock z anglického Readingu. Slovák, rovnako ako všetci až na jedného hráča v tíme, pochádza z Európy, no našťastie má v tíme aj ďalších, ktorí mu pomôžu s prechodom do Ameriky.

Jednou z hráčok, ktorá k tomu nepochybne pomôže, je Gabriela del Val del Toro, o ktorej Meredith verí, že urobila počas sezóny veľký pokrok.

„Práve teraz musím povedať, že Gabriela del Val del Toro odvádza dobrú prácu [stepping up] „Momentálne hrá naozaj dobre tenis, aby zastal túto vedúcu úlohu,“ povedala Meredith.

READ  Zhrnutie športových správ: Francúzsky prezident Macron sa zúčastní olympijských hier v Tokiu; Red Sox prešiel Jayceom v 9 a viac

Del Val del Toro je jedným z troch hráčov reprezentujúcich The Rock tento víkend na PSAC Individual Championships. Del Val del Toro budú sprevádzať dve Španielky Adriana Gonzalez Sanchez a Nuria Martin Lopez.

Meredith je spokojný s tým, ako tím hrá túto jeseň, ale viac sa teší, že sa Teddy Isherwood vráti hneď, ako je momentálne na štartovacej pozícii. Podľa Mereditha je teraz dobrý čas pokúsiť sa dať tím dokopy.

„To je dôvod, prečo robíme jeseň, nepochybne, ale je to skvelý spôsob, ako nás rozbehnúť a dostať nás do tímovej situácie,“ povedal Meredith.

Veľká časť jesene hľadá pre Spring dvojičky, no Meredith je počas procesu ich hľadania prekvapená.

„Čo som si myslel, že budú moje štvorhry, sa to trochu zmenilo, takže ešte nie som si istý, ale v dobrom zmysle,“ povedala Meredith. „Tím, o ktorom som si myslel, že bude hrať horšie, by mohol byť mojím tímom číslo jeden, a preto by nás mohol posunúť k tomu, aby sme boli silní.“

Teraz sa tento proces snaží, aby si každý zvykol byť súčasťou tímu. Veľa z toho bude ich jedinečným prváčikovým komfortom, ale úplné spustenie si bude vyžadovať čas a trpezlivosť.

„Myslím si, že najväčšou úlohou je dostať našu prváčku do pohody, a keď to urobí, budeme na úplne inej úrovni,“ povedala Meredith. „Vzhľadom na to, že tento rok nastúpi vedenie našich vyšších ročníkov, pomôže jej to a dúfajme, že sa to v priebehu niekoľkých nasledujúcich týždňov vyvinie.“

Dievčatá sa tiež dostali na majstrovstvá PSAC, takže to stanovuje cieľ pre Meredith túto jar. Boli tam, ale otázka bude, k čomu sa budú musieť vrátiť.

„Myslím, že to nastavuje očakávania, že všetky deti, ktoré sa vrátili, vedia, čo môžu očakávať a čo od nich očakávam,“ povedala Meredith. „Myslím, že sú pripravení na túto výzvu.“

READ  NAKA pri SZĽH: Žigmund Pálffy vyzýva Miroslava Šatana!

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close