Veda

Rodina z Texasu organizuje Covid-19 PSA o veľkých rodinných zhromaždeniach po tom, ako sa vírus nakazilo 15 členov

Je tradíciou, že sa veľa rodín zhromažďuje počas Dňa vďakyvzdania a počas prázdnin. Ale s globálnou pandémiou koronavírusov by tieto zhromaždenia mohli zmeniť večeru vďakyvzdania na udalosť superspreadera.

Rodina Aragonezovcov teraz žije s následkami veľkého rodinného zhromaždenia, ktoré sa uskutoční 1. novembra; 15 členov rodiny Aragonezovcov z Arlingtonu v Texase odvtedy malo pozitívny test na prítomnosť koronavírusu.

Všetci z 12 ľudí, ktorí sa zúčastnili stretnutia, mali pozitívny test na Covid-19, povedala Alexa Aragonezová – štyria bývali v dome a osem ich navštevovalo. Povedala, že títo členovia rodiny potom infikovali ďalších troch, čím sa ich celkový počet zvýšil na 15.

Ako zamestnankyňa komunikačného a legislatívneho oddelenia mesta Arlington uviedla Aragonezová, že vidí príležitosť, aby sa z vypuknutia rodiny stal učiteľský okamih.

„Vieme, že sme to pokazili, pretože sme sklamali strážcu,“ povedala o svojej rodine. „Nie sme na rozdiel od mnohých rodín.“

Aragonez povedal, že sa jednoducho dostali do pohody a nakoniec zaplatili cenu.

Aj keď povedala, že jej rodina urobila veľa preventívnych opatrení inde, na veľkej rodinnej schôdzke zostali doma a nemali masky. Covid-19 sa pravdepodobnejšie šíri v interiéroch ako vonku, uviedli zdravotnícki pracovníci, ktorí tiež odporúčajú, aby ľudia nosili masky vnútri, keď sú v okolí ľudí, ktorí nežijú v ich domácnosti.

Rodina bola spočiatku skeptická voči tejto myšlienke vytvorenie PSA, Povedal Aragonez, ale po určitom presviedčaní rodina pochopila, čo môže robiť.

„Je to v angličtine a španielčine,“ povedala pre CNN. „Musíme sa uistiť, že komunikujeme viacerými cestami a priťahujeme ich za srdce.“

Jej matka Enriqueta sa zúčastňovala PSA, aj keď bola hospitalizovaná so zápalom pľúc, ktorý sa jej vyvinul do pľúc.

„Darí sa nám lepšie,“ povedala pre CNN Alexa Aragonezová. „Moja rodina sa uzdravuje pomaly, ale dúfam, že určite.“

READ  Južná Karolína oznamuje najnovšiu aktualizáciu COVID-19 (11. októbra 2020)

Enriqueta je mimo nemocnice, ale stále má príznaky Covid a podľa svojej dcéry sa izoluje od zvyšku rodiny.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close