svet

Rodina zavraždeného Floyd prešla pitvou. Prinieslo výsledky odlišné od výsledkov oficiálnej prehliadky

Súkromná pitva amerického čierneho Georga Floyda, ktorú zadala rodina nespokojná so súdnym preskúmaním, označila príčinu smrti za udusenie tlakom na chrbát a krk.

Podľa agentúry AP to dnes oznámil právny zástupca rodiny. Výsledok súkromnej pitvy sa značne líši od záverov úradnej skúšky, podľa ktorej kombinácia policajných zásahov, zdravotných problémov a možných narkotík v tele viedla k smrti.

Floyd zomrel pred týždňom počas zatknutia, keď bývalý policajný dôstojník Derek Chauvin kľačal na krku niekoľko minút. Bol obvinený z vraždy.

Trestná sťažnosť proti Chauvinovi naznačuje, že Floyd trpel niekoľkými zdravotnými problémami vrátane koronárnej artérie a hypertenznej choroby srdca, ktoré prispeli k úmrtiu, ako aj k zásahu polície.

Výsledky oficiálnej pitvy tiež naznačujú, že sa nezistili žiadne známky traumatického zadusenia, keď je zadusenie spôsobené tlakom na hrudník a brucho alebo uškrtením.

Rodina však nesúhlasila s týmito zisteniami a nechala orgán vyšetriť ich vlastnými odborníkmi. Tím bol lekárom, ktorý pitval aj čierneho muža, Eric Garnera, ktorý tiež zomrel v roku 2014 pri zatknutí bielym policajtom.

Odborník zistil, že tlak, ktorému bol vystavený Floyd, zabránil prietoku krvi do jeho mozgu a bránil mu v slobodnom dýchaní.

Podľa trestnej správy Chauvin kľačal na Floydovom krku osem minút a 46 sekúnd, z toho dve minúty a 53 sekúnd v čase, keď muž nereagoval. Predtým Floyd prosil, aby ho nezabil policajný dôstojník, a opakovane sa sťažoval, že nemôže dýchať.

(function(d, s, id){ var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) { return; } js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "https://connect.facebook.net/en_US/sdk.js"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close