Root Munich otvára aukciu titulov s obrovským úspechom

Mníchov, 28. apríla 2022

Akcia druhého kola BMW Open spoločnosti American Express Slnečné štvrtkové popoludnie v Mníchove skončilo. Caspar Root Svoj titul začal tvrdo vybojovaným víťazstvom 3-6, 6-4, 6-4. Alex Molkon Zo Slovenska.

Po včerajšej porážke druhého nasadeného Alexandra Svereva z antukového turnaja ATP250 chvíľu trvalo, kým našiel rytmus, pretože najvyššie nasadený hráč v žrebovaní dvojhry Molkan predviedol v úvodnom sete výbornú hru. Root poslal sedem es a získal 74 percent svojich prvých servisných bodov, aby vyhral o dve hodiny a 15 minút neskôr.

„Je to veľmi ťažký test. Nezačal som najlepšie.“ Povedala svetová sedmička z Nórska. „Ale opäť som sa trápila a dokázala som si nájsť svoj rytmus, našťastie sa mi to na konci prvého setu trošku podarilo, ešte som to prehrala, ale dodalo mi to sebavedomie do druhého setu.

„Do druhého setu som začal dobre a hneď som ho zdolal. Tretí set bol veľmi tesný, ale podarilo sa mi získať brejk. Dáva mi to nádej, že môžem takéto zápasy vyhrávať.“

Najbližšie bude hrať Rudd, semifinalista, ktorý hral minulý rok v Mníchove Botic van de ZandschulpKto odviedol ľahšiu prácu pre bieloruské kvalifikačné kolo Egor Gerasimov. 8. nasadený hráč z Holandska bol solídny vo všetkých oblastiach, predvádzal vynikajúce schopnosti zo zadnej časti kurtu a zachoval si chladnokrvnosť vo veľkých momentoch. Van de Sandsulf, 40. miesto na svete, vyhral o 68 minút po najvyššie umiestnenom Holanďanovi.

„Prvý set som začala dobre a rýchlo som sa ujala vedenia 4:0. Druhý set bol boj až do konca a v druhom sete sme hrali dobre. Povedal Van de Sandsulf. „Pre mňa je to prvýkrát, čo som tu, vždy je príjemné hrať blízko domova, ako to nazývam. Je to dobrý zápas a konečne aj dobré počasie. Teším sa na ďalší zápas.“

Oscar s opakovaním štvrťfinále

READ  11 známych hráčov, ktorí v roku 2022 odídu do dôchodku: Wilshere, Tevez, Defoe...

Neskôr popoludní, Oscar Otte Po minulotýždňovom postupe do záverečného ôsmeho kola na Srbskom otvorení v Belehrade sa dostal do druhého štvrťfinále za sebou na ATP Tour. Posledný zostávajúci nemecký hráč v žrebe dvojhry vypadol z 3. miesta Reilly Opelka 7-6 (4), 6-2.

Otte čelil 10 veľkým Američanom a využil dve zo svojich šiestich šancí na prestávku na víťazstvo v priebehu jednej hodiny a 26 minút.

„Je to neuveriteľné. Nikdy som proti nemu nehral. Sledoval som jeho zápasy v televízii a videl som, ako sa všetci v jeho službách trápia, ale dnes som si dal svoje. Som veľmi šťastný, že pôjdem zajtra do štvrťfinále v krásnom Mníchove, “povedal. Povedal Otte.

Začiatok na antuke nie je dobrý, ale hrá sa mi dobre. Teraz, keď horúčavy stúpajú, súdy sa rýchlo blížia. Snažím sa, aby moja hra zodpovedala, myslím si, že to funguje dobre.

Otte bude najbližšie hrať ako Chile Lucky Loser Alejandro TabilloPríjemca do dôchodku Hugo Gaston. Tabillo viedol 6-2, 2-6, 4-1, keď bol Francúz nútený prestať hrať pre zranenie.