Rose County 1-2 Motherwell: Devante Cole a Beavis Mugabe sa vracajú k prvému víťazstvu Well po Halloweenu | Futbalové správy

Prvýkrát od októbra pricestoval zozadu Motherwell, ktorý získal všetky tri body pri výhre 2: 1 nad spoluhráčmi Rose County.

Gól Twente a góly druhého polčasu Beavisa Mugabeho videli kraj Steelmen Leapfrog County na stole škótskej Premiership po tom, čo v 14. minúte dal Oli Shaw prednosť hosťom.

Je to vôbec prvýkrát, čo Motherwell zozadu získal akékoľvek body za celú sezónu, a pohybujú sa na 10. mieste tabuľky.

Ale John Hughes by po polhodine zo svojej Stokesovej strany zničil menší výkon, keď klesli späť bližšie k nohe stola.

Prvá skutočná príležitosť zápasu padla na divákov. Robbie Crawford našiel vreckové miesto mimo krajskej šestnástky a pokúsil sa vytiahnuť loptu dopredu – kde nakoniec smerovala k bráne.

Nestihol stlačiť spúšť, kým ho Rose Lightla vyhodila.

Obrázok:
Oli Shaw oslavuje s Jermainom Hiltonom po skórovaní, ktorým dal Rose County vedenie

O pár minút neskôr sa domáci ujali vedenia. Jermaine Hilton bravúrne odhodil dlhú loptu dopredu a jeho dotykom ho dostal do bránkovej strany Declan Gallagher.

Jeden s Liamom Kellym, Hilton by si vedel predstaviť svoje šance, ale aj keď sa Kellymu podarilo streliť ruku, nebolo možné urobiť nič pre to, aby zabránil Shawovi chytiť uvoľnenú loptu a klepnúť do prázdnej brány.

V prvom polčase si žiaden tím nevytvoril veľa šancí, ale Motherwell začiatkom druhého polčasu vystrelil do všetkých valcov.

Dingwall, Škótsko - Jan.  (Foto: Alan Harvey / SNS Group)
Obrázok:
Mugabe sa vracia domov ako víťaz v The Global Energy Arena

Strela Tonyho Watta bola katastrofálna v 51. min., Ktorá akoby uzavrela Laidlu – ibaže on ju hodil Coleovi do cesty.

Prvýkrát v tejto sezóne našiel Motherwell spodný roh na vyrovnanie a brankár mal jednoduché zakončenie na svoj tretí gól v štyroch zápasoch.

READ  Veľvyslanec SR sa zúčastnil osláv Dňa Rómov v Langforde

Po skórovaní bol Motherwellov chvost hore a keď začal byť so Stokesom unavený, divákom sa zdalo, že by sa to mohlo ešte zlepšiť.

Dopredu išli v 72. minúte a Mugabe bol príliš vysoko na to, aby nasmeroval loptu do vzdialenejšej tyče Laidlaw.

Kraj sa pokúsil odpovedať, útočili na ich alternatívy a pritiahli Michaela Gordina, Billyho McKaya a Blaira Spitala – druhý pre svoje prvé vystúpenie v kraji od vlaňajšieho marca.

Nemohli však vynútiť rovnováhu a nechali divákov, aby oslavovali tri body, ktoré najviac potrebovali.

Čo povedali manažéri

Šéf Rose County John Hughes: „Frustrujú ma z gólov, ktoré prehrávame, pretože si nemyslím, že tímy musia pracovať tak tvrdo, aby strelili góly proti nám,“ uviedol.

„Musíme to urobiť lepšie, musíme držať spolu. Som veľmi sklamaný z výsledku. Keby sme sa tam zavesili v druhom polčase, možno by sme to nechali, ale nemalo to byť.“

„Nemôžeme naďalej strácať ciele, ktoré strácame. Je to také ľahké.“

Šéf Motherwell Graham Alexander: „Polovicu času sme vyzvali chlapcov, aby všetko obrátili naruby, a museli sme to urobiť.