Hlavné správy

Roundup: Moser z UVM bude trénovať Slovensko |

BURLINGTON – Asistent trénera hokejovej univerzity vo Vermonte Scott Moser bude pôsobiť v rovnakej funkcii pri slovenskej reprezentácii juniorov na Majstrovstvách sveta juniorov v hokeji 2023, ktoré sa začali v pondelok.

Majstrovstvá v roku 2023 sa budú konať od 26. decembra do 5. januára v Atlantickom Kanade. Všetky turnajové zápasy budú vysielané naživo na NHL Network v Spojených štátoch.

„Scott Moser robí hokej UVM hrdým na Svetovom juniorskom turnaji,“ uviedol hlavný tréner Vermontu Todd Woodcraft v tlačovej správe UVM. „Scott bude pôsobiť ako asistent trénera v slovenskom zväze už po tretíkrát. Celý hokej UVM bude sledovať a povzbudzovať Scottovu snahu o zlatú medailu.“

Moser bude slúžiť pod vedením hlavného trénera Evana Fenza. V B-skupine si Slovensko v Monctone v štáte New Brunswick zmeria sily so Spojenými štátmi, Fínskom, Švajčiarskom a Lotyšskom. Slováci otvárajú turnaj v utorok 27. decembra proti Fínsku o 11.00 h (ET). Štyri najlepšie tímy z každej divízie postúpia v nedeľu 2. januára do štvrťfinále.

Zimné športy

Univerzitný šport

LAKE PLACID, NY – V zozname finalistov zverejnenom vo štvrtok je na Svetových univerzitných hrách FISU v Lake Placid 2023 zaregistrovaných celkovo 1 443 športovcov.

Zoznam ukazuje, že 595 univerzít zo 43 krajín zaregistrovalo súťažiacich športovcov, vrátane 743 funkcionárov. Športovci sú nominovaní svojimi medzinárodnými univerzitnými študentskými asociáciami na základe výkonnosti v jednotlivých športoch.

Keď sa v roku 1972 konali hry FISU v Lake Placid v Spojených štátoch, americký tím bol najväčším kontingentom 150 športovcov, ktorí po prvý raz za polstoročie súťažili na domácom ľade a snehu.

Druhým najväčším tímom za Spojenými štátmi je Japonsko so 139 športovcami, nasleduje Kanada so 121. Nasleduje Česká republika s 94 pretekármi, nasleduje Kórea 85. Štyri krajiny budú mať jeden atletický tím — Chorvátsko, Luxembursko, Mexiko a Turecko.

READ  Futbal: Fahey a Payne sú pripravení na kvalifikáciu majstrovstiev sveta proti Fínsku a Slovensku

Celkovo sa zúčastní 58 športovcov, medzi nimi aj mužský hokejový tím z vojnou zmietanej Ukrajiny.

Medzi súťažiacimi je aj ženská hokejistka z Norwich University Lucy Peel, ktorá hrá za Veľkú Britániu.

Súťaží v ňom 832 hráčov a 611 hráčok. Najpopulárnejším športom je ľadový hokej, v súťažiach mužov a žien súťaží 488 športovcov. Nasleduje alpské lyžovanie so 194 pretekármi, bežecké lyžovanie so 161, snowboarding so 118 a rýchle korčuľovanie na krátkej trati so 108.

Jan. 12-22, 2023, 11-dňový multizimný športový a vzdelávací festival spája vysokoškolských športovcov vo veku 17-25 rokov v alpskom lyžovaní, biatlone, bežeckom lyžovaní, curlingu, freestyle a voľnom lyžovaní, krasokorčuľovaní, ľadovom hokeji, severskej kombinácii , rýchlokorčuľovanie na krátkej dráhe, lyžovanie, skoky na lyžiach a rýchlokorčuľovanie.

Celkovo 86 súťaží v 12 zimných hrách sa bude konať na miestach rozmiestnených po celej severnej krajine, vrátane Lake Placid, Saranac Lake, Wilmington, North Creek, Kanton a Postupim.

Keď sa 12. januára zapáli plameň FISU na otváracom ceremoniáli v olympijskom centre v Lake Placid, po prvý raz po štyroch rokoch sa tým začnú hry FISU.

Hry FISU v Lake Placid 2023, ktoré sa zvyčajne konajú každé dva roky, budú prvé, ktoré sa bude konať v roku 2019 v ruskom Krasnojarsku. Plánované podujatie v roku 2021 vo švajčiarskom Lucerne bolo z dôvodu globálnej pandémie zrušené.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close