Hlavné správy

Roundup WJC: Lundell porazil vo WJC Fínsko na Slovensku

Streda je šiestym dňom majstrovstiev sveta juniorov IIHF v roku 2021, ktoré sa konajú na Rogers Place v Edmontone.

6. deň – hry

Fínsko 6, Slovensko 0: Anton Lundell (Florida Panthers) strelil gól a pri dvoch asistenciách pomohol Fínsku k tretiemu víťazstvu v sezóne.

Samuel Helinius (kvalifikácia draftu 2021) strelil dva góly, a Caspar Simontival (Los Angeles Kings) a Potkany Nymela (Toronto Maple Leaves) Každá mala svoj účel a pomôcky. Drevené uhlie pyroinén (oprávnený návrh do roku 2021) priniesol 12 úspor.

Najlepšie v skupine A sú Fínsko (3-0-0-0, deväť bodov) a Kanada (3-0-0-0, deväť bodov). Vo štvrtok štvrťfinále (18:00 východného času; NHLN, DSN) budú hrať o prvé nasadené v skupine.

„Mali sme dobrú prvú tretinu, ale myslím si, že v druhom a treťom zápase sme hrali ešte lepšie,“ uviedol Lindell a viazal vedenie Fínska šiestimi bodmi (tri góly, tri asistencie).

Samuel Hlavaj (kvalifikácia draftu 2021) dosiahol pre Slovensko 44 zásahov (1-0-1-2, štyri body).

Fínsky kapitán Lundel strelil prvý gól v zápase v každej z troch zápasov svojho tímu, keď v prvej tretine trafil krížnu prihrávku od Simontivala o 8:57 min. Počas neskorého trestu postavil Lundell Nimelovu bránku a o 6:09 otočil na 2: 0.

Simontiwal strelil druhý gól a viedol o 3:0 Fínsko o 8:35. Stránku vzal do siete a Hlavaj ju od seba odtiahol, ale odrazila sa od hokejky obrancu Slovenska Olivera Durrana (draftová kvalifikácia 2021).

Chanderi Hadaka (San Jose Sharks) vložil strelu medzi hlavu Halawaja a príspevok 4: 0, keď do tretice skóroval z bránkovej čiary za stavu 6:10. Helinius, ktorý na svojej štartovej listine získal hodnotenie B od stredného skauta NHL, postúpil o 7:27 5: 0, keď skóroval Benjamin Gorhonon (kvalifikácia draftu 2021). 6:43 o 13:49.

READ  Veľkú Britániu do 19 rokov vybojovali bronz na Pohári národov EÚ senioriek

„Mali sme dobrú prvú tretinu, ale myslím si, že v druhej a tretej hre sme hrali ešte lepšie,“ uviedol Lundel.

Slovensko má v sobotu zaručené osemfinále.

„Počas toho druhého obdobia bol na nás vyvíjaný veľký tlak, všetko to bolo na nás … prehrávali sme veľa vojen,“ uviedol tréner Slovenska Robert Petrovic. „Musíme sa vrátiť k tomu, čo sme boli v prvých niekoľkých hrách a prvých dňoch. Pozrite sa, čo pre nás fungovalo, najmä tých prvých pár hier.“

Pri klepaní

Všetky hry v USA a sieti NSL sú k dispozícii na sieťach DSN a RDS v Kanade

Nemecko vs Švajčiarsko (18:00 a ET) – kapitán Nemecka U Tima Stouta (Ottawa Senators) strelil v pondelok dva góly a asistoval pri víťaznom predĺžení nad Slovenskom a v troch zápasoch si pripísal päť bodov (tri góly, dve asistencie). Osemnásťročný Nemec dosiahol v priemere 26:24 snehového času (0: 1–2–2, dva body) a vo svojich troch hrách skupiny A musel použiť rovnakých deväť priekopníkov a päť obrancov, pretože veľa hráčov bolo izolovaných. Najlepšie umiestnenie Nemecka na WJC bolo piate v roku 1981 (ako západné Nemecko). Švajčiarsko (0-0-0-3, 0 bodov) je posledné v skupine A a porazilo ho 15-1.

Rusko vs. Švédsko (21:30 ET) – Rusko (2-0-0-1, šesť bodov) môže získať prvé miesto v skupine B, ale nemusí byť vpredu Jegor Sinakov (Columbus Blue Jackets) sú pochybné po tom, čo v utorok utrpel ľahké zranenie v prvej tretine výhry nad Rakúskom 7: 1. Švédsko (2-0-0-0, šesť bodov) zvíťazilo v pondelok nad Rakúskom 4: 0, čím si víťazstvo v úvodnom kole predĺžilo na 54 zápasov. Táto línia obsahuje 47 víťazstiev, tri predĺženia a štyri rozstrely. Prvá prehra Švédska v ranom kole 31. decembra 2006 bola pre USA 3: 2 po predĺžení. Švédsko bude vo štvrtok hrať s USA (2: 0: 1, šesť bodov).

READ  Komisár Lenorsic odchádza na Slovensko, keďže EÚ naďalej poskytuje núdzovú pomoc