Roundup WJC: Ponomarev strelí dva góly a vedie Rusko okolo Spojených štátov

Piatok je prvým dňom majstrovstiev sveta juniorov IIHF v roku 2021, ktoré sa konajú na Rogers Place v Edmontone.

Herný piatok

Rusko 5, USA 3: Vasily Ponomarev, vyhliadka na hurikán v Karolíne, strelil Rusku v úvodnom kole B-skupiny dva góly.

Za Rusko skórovali Yekor Sinakov (Columbus Blue Jackets), Zakhar Bartakov (kvalifikácia draftu 2021), Iľja Safonov (kvalifikácia draftu 2021). Iroslav Askarov (Nashville Predators) urobil 23 zákrokov.

„Keď hovoríme o zápasoch proti Kanade, proti USA, vždy hovoríme o tom, že máme čo zarobiť,“ uviedol ruský tréner Igor Larionov. „Kým sa im nedostanete preč, môžete eliminovať ich hru. Snažili sme sa im vziať priestor a čas a pokúsiť sa to skontrolovať vopred, a sme agresívni a odhodlaní. … Rešpektujeme tím America, spôsob jeho hry. Majú veľa talentovaných hráčov, potrebujú málo.“ Čas a priestor a sloboda niečo vytvoriť a potom sa dostanete do problémov, preto sme to chlapcom povedali pred zápasom. “

Cameron York (Philadelphia Flyers) mal gól a asistenciu, za USA skórovali John Farinachi (Arizona Coyotes) a Trevor Zegras (Anaheim Ducks). Dustin Wolf (Calgary Flames) Štartér Spencer Knight (Florida Panthers) urobil 11 zákrokov v úľave, keď v druhej tretine potiahol o 12:15 po inkasovaných štyroch góloch z 12 striel.

O 8:07 v prvej tretine to Bonomarev včera v noci bral 1: 0 Artemi Nyacev (San Jose Sharks).

York to spojil s gólom v prvom 14:01.

Za stavu 2:12 v druhej tretine dal strelený gól Bardakova Rusku vedenie 2: 1 a o 11:08 naskočil na obranný obrat USA Bonomarev, aby skóroval.

Safonov upravil na 4: 1, keď si Knight zakorčuľoval na rozohrávku, ale išiel dopredu Rusko, ktoré skóroval skôr, ako sa Knight mohol opäť dostať do brány.

READ  Wales sa stretne so Slovenskom v júni v priateľskom zápase pred Euro 2024

Farinachi strelil v tretej tretine strelbou Drewa Helesena (Colorado Avalanche) 4: 2 v 9:57, pred gólom Jegrosovej power-play s rozdielom 2:18 v tretej tretine ju premenil na 4: 3.

„Mali sme niekoľko turnusov alebo pár okamihov, keď sme nehrali lepšie, nehrali sme našu hru,“ uviedol Farinachi. „Ale dosiahli sme dobrý návrat a vrátili sme sa po tretíkrát. Myslím si, že toto je to, čoho sa musíme držať, pretože tento zápas bude pokračovať.“

Do konca zostáva 21 sekúnd, Sinakov strelil jediný gól v zápase a dostal sa do vedenia 5: 3.

Fínsko 5, Nemecko 3: Agu Rottie (Arizona Coyotes) a Henry Nickanen (Winnipeg Jets) mali každý gól a asistenciu viesť Fínsko v zápase skupiny A.

Za Fínsko skórovali Anton Lundel (Florida Panthers), Michael Byhdia (Columbus Blue Jackets), Toby Neymela (Toronto Maple Leaf). Drevené uhlie pyroinén (oprávnený návrh do roku 2021) priniesol 19 úspor.

Cieľ a asistenciu mal aj Tim Stouts, 3. seminár vybraný Ottawou Senators v drafte NHL 2020, ktorý za Nemecko strelili Samuel Tube (kvalifikácia draftu 2021) a Florian Elias (kvalifikácia draftu 2021), ktorí kvôli Corone odohrali deväť útočníkov a päť prehier. Arno Tyfensi (kvalifikácia draftu 2021) dosiahol 45 úspor.

„Je to samozrejme zložitá situácia, ale nakoniec sa to nezmení,“ uviedol Stutsall. „Musíme vidieť pozitívne veci. Myslím si, že sme dnes hrali vynikajúcu hru. Som na vás tak hrdý, chlapci.“

Fínsko sa v druhej tretine dostalo do vedenia 3: 0 po strelení gólu Pythie 1:39, ale v presilovej hre skóroval Tube a Stutsall skóroval 1: 2 s Johnom-Jasonom Peterkom (Buffalo Sabres). Druhým gólom je hra o 10:35.

Ale 1:08 potom skórovala Nymella, ktorá dala Fínsku vedenie 4: 2 a Nikonen skóroval v presilovej hre na postup 5: 2 o 13:51.

READ  Držiac pochodeň: WJC – česť Royovi, Hudson posilňuje ruku Ameriky

Fínsky tréner Andy Pennanen uviedol, že jeho tímu stačia iba dva rýchle góly Nemecka.

„Myslím si, že áno, pretože sme boli trochu pomalí a mohli sme byť trpezliví, takže sme to potrebovali,“ uviedol. „Potom sme boli v poriadku.“

Na 5: 3 postúpil Elias, ktorý v treťom 8:13 obnovil strelu Stutsdale.

Slovensko 1, Švajčiarsko 0: Simon Latcosi (kvalifikácia draftu 2021) dosiahol 28 zákrokov a Roman Faith (kvalifikácia draftu 2021) strelil v tretej tretine za Slovensko v prvej časti skupiny 14:17.

Keď Slovensko vstúpilo do slotu, centrická prihrávka Simona Nemaka (kvalifikácia draftu 2022) z pravého rohu smerovala na vieru švajčiarskeho gólmana Thibo Fottona (draftu 2021).

„Mali sme počas zápasu nejaké šance, ale čakali sme na väčšie príležitosti a často sme hrali s dobrou obranou,“ uviedol Hope. „Keď som pre túto zmenu prišiel na ľad, v očakávaní regenerácie som sa tvrdo pošmykol na webe a prišlo to na mňa.“

Keď do tretej tretiny ostávalo 3:16, najväčšia záchrana Latkosiho nastala, keď bol obranca Švajčiarska Inaki Paragano (kvalifikácia draftu 2021) natlačený priamo cez jeho záhyb, aby dostal rukavicu k strele spod ľavého kruhu.

Vo Švajčiarsku sa konali dve presilové hry na konečných 4:35, ale nedokázali to zmeniť.