Hlavné správy

Rozhovor Peter Pepjack a Noel Susore – Súťažiaci – Časová os

Správa z OsvienčimuSlovenský rival o Oscara za medzinárodný film rozpráva skutočný príbeh dvoch slovenských Židov, ktorí utiekli z Osvienčimu v snahe povedať svetu o nacistických zverstvách, ktoré sa odohrávali v koncentračnom tábore.

Na základe knihy Útek z pekla Alfred Wetsler, jedna z dráh, si uvedomil nekompromisné detaily filmu režiséra Petera Pepzaca. Zobrazuje brutálnu realitu každodenného života v začiatkoch Osvienčimu, obete, ktoré varovali spojencov pred zverstvami, a drvivú tlač, ktorú svet nebol pripravený počuť o tom, čo sa dialo za ostnatým drôtom.

Pepzack počas filmového medzinárodného tímu súťažiacich povedal spoločnosti Deadline, že chce rozprávať príbeh Wetslera a Rudolpha Virbu, aby pripomenul svetu, aby neopakoval minulé chyby, keď sú ľudia v sprievode. „V Európe stále existujú skupiny ľudí, ktorí si myslia, že rok 1939, a posúvajú svoje radikálne programy vpred,“ hovorí prekladom. Správa z OsvienčimuVedúci muž Noel Susor. „Máme tendenciu veľmi ľahko zabúdať na tieto hrozné veci.“

Susor, ktorý hrá Wetslera, uviedol, že pre túto rolu stratil takmer 40 dolárov a podmienky natáčania boli vážne, pretože Pepjok hľadal dôveryhodnosť. “Pre nás všetkých to bolo tvrdé natáčanie. Bolo mrazivo chladno a snažili sme sa byť čo najdôveryhodnejší,” hovorí.

Film, ktorý nakrútil film Samuel Goldwin Films v Spojených štátoch amerických, predstavuje dôležité dielo od Johna Hannaha po jeho koniec. Keď sa kamera priblížila k Hannahovej postave Warrenovi, zaútočila na neho Wetzlerova pravda a Virbovo peklo.

READ  Slovensko: „Škodlivé“ obmedzenia potratov ohrozujú životy žien a dievčat

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close