Zábava

Rozruch v aukcii obrazu Karla Gotta († 80): Jeho pravosť spochybnila Ivova vdova …

V aukcii sa nachádza obraz s názvom Zátišie s ružami. Na jeho zadnej strane je spoločná fotografia Karla Gotta s manželkou bývalého komunistického papaláša Lubomírom Štrougalom a plukovníkom pohraničnej stráže Miroslavom Soukupom, vysokým súdruhom ŠtB. Presne tomu sa mal Maestro venovať k svojim 55. narodeninám v roku 1981.

Aukciu však sprevádza veľa vzrušenia. Vdova Ivana spochybnila autenticitu tohto diela. „Pani Ivana Gottová si nie je vedomá, že by jej manžel niekedy namaľoval taký obraz,“ Pre český Blesk to v utorok povedala hovorkyňa Slávikovej rodiny Aneta Stolzová. A existuje údajne niekoľko dôvodov, prečo má dôvod pochybovať o originalite obrazu.


Škandalózna dcéra Karla Gotta je šokovaná: Kríza v jeho manželstve s Ivanou … Iba kvôli tomu sa s ňou otec rozviedol!


„Nie je to jeho štýl, ani podpis nesedí.“ dodala hovorkyňa. Aukčná sieň však stojí za obrazom. „Diela Karla Gotta, ktoré sme zaradili do našej októbrovej aukcie, pochádzajú zo zbierky súkromného zberateľa. Dielo sme posúdili zodpovedne a je to bezpochyby Maestrov obraz z roku 1981,“ uviedol zakladateľ aukčnej spoločnosti Jaroslav Jakubec.

Faktom je, že Karel Gott a Ivana Gottová, vtedajšia Macháčková, sa spoznali až v roku 1998, takže nemohla, samozrejme, zažiť vznik tohto diela. Dnes má obraz iného majiteľa. Podľa venovania na zadnej strane ju plukovník Soukup venoval svojmu priateľovi Standovi. Súčasný vlastník si však želá zostať v anonymite.

Vyvolávacia cena diela sa začína na 1 000 Kč, online aukcia sa začala 1. októbra, teda na výročie Gottovej smrti, a skončí sa 29. októbra.

Pravosť tohto obrazu od Karla Gotta spochybňovala jeho manželka Ivan.

Zdroj: obrazyvaukci.cz

Myslíte si, že obrázok je originálny?

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close