Rudd sa vyšvihol a udržal si titul Geneva Open

Caspar Root tvrdo bojoval o zisk titulu Geneva Open proti Joaovi Sosovi.

Pred výhrou 7-6 (7-3) 4-6 7-6 (7-1) sa portugalský hráč musel v sobotu poriadne prehrabať v rozhodujúcom sete, keď porazil Sousa 5-4. )

Svetová deviatka vyhrala šesť z posledných siedmich podujatí ATP 250 na antuke a je prvým hráčom od Stana Wawrinku (2016 a 2017), ktorý vyhral viac ako jeden titul Geneva Open.

Sledujte najnovšiu hru na Channel 7 alebo ju streamujte zadarmo 7 Doplnenie >>

Root trafil v prvom sete päť es.

Počas podávania zápasu sa Sousa zdalo, že spôsobil veľa frustrácie proti druhému hráčovi zápasu, pričom iba Root prerazil a použil toto tempo na víťazstvo.

Nórsky hráč postúpil minulý týždeň v Ríme do semifinále a pred French Open si udržal tempo aj ziskom trofeje vo Švajčiarsku.

Vo svojom rozhovore na kurte povedal: „Toto je jeden z najšialenejších zápasov, aké som kedy hral.“ Bolo to veľa vzostupov a pádov. Sousa je blízko k víťazstvu a potom sa zrazu všetko zmení, je to tenis.“

Brit Cameron Nori získal v sobotu svoj druhý tohtoročný titul na okruhu ATP, keď vo finále Lyon Open zdolal Slováka Alexa Molkana 6-3 6-7 (3-7) 6-1.

Nori minul dva mečbaly na Molkanovom podaní v druhom sete, no mal tretiu šancu ukončiť finále o 2,5 hodiny neskôr.

„Toto je môj prvý titul na antuke, takže je to pre mňa veľmi dôležité,“ povedal Nori, ktorý skončil jedenásty.

Molkon na 47. mieste je na ceste za prvým titulom.

READ  Neprítomnosť Martina Dúbravku v Manchestri United sa vysvetlila v súvislosti s presunom Newcastle United na hosťovanie