Rumunsko remizovalo so Slovenskom v eurách

Rumunsko a Slovensko remizovali na majstrovstvách Európy 2024 1:1. Výsledkom bolo, že obe krajiny postúpili do 16. kola, aj keď v búrlivých podmienkach v Deutsche Bank Park vo Frankfurte.

Ani jeden tím nehral v prvom polčase na istotu, aj keď oba tímy vedeli, že vyhrajú remízu. Slovensko Spôsobil skoré problémy zo štandardiek Juraj Guka Mali by ste urobiť dobre s bezplatným titulom, ktorý je tam vhodne umiestnený Florine Nita.

Lucas HaraslinNebezpečný priamy kop potom všetkým nejako unikol, no Kukov vybičovaný center čoskoro viedol k úvodnému gólu zápasu.

Zistil to 37-ročný muž Ondrej Duda Skvelou loptou zatočil hráč Hellas Verona do vzdialenejšieho rohu a stal sa prvým Slovákom, ktorý skóroval na dvoch samostatných Eurách.

Slovensko sa na úvod dobre poskladaloOpta od StatsPerform

však, Rumunsko Rýchly návrat, keď boli potrestaní po tom, čo sa považovalo za kontrolu VAR Dávid HankoNesprávne Ianis HagiPri svojom prvom štarte za Tricolori na veľkom medzinárodnom turnaji by mal byť v tejto oblasti.

Raswan Marin Ide hore a nemýli sa, penaltu rozbíja do horného rohu Martin Dúbravka Nesprávny spôsob fungovania. Polčasové skóre teda zodpovedalo obom outfitom.

Keď sa nebesia otvorili vo Frankfurte, Rumunsko takmer zavŕšilo comeback, než Marinovi odoprela latku výborným zákrokom Dúbravka. Denis Dragus Široko zrolované.

Slovensko však malo dvojitú vlastnú šancu Dávid Strelec Haraslin vrazil dovnútra a prinútil Nitu, aby sa zachránila nohami, než vystrelila z diaľky niekoľko centimetrov.

Falcons budú trochu sklamaní, že nevyhrali po tom, čo viedli už piaty zápas za sebou, ale konečným cieľom je postúpiť do vyraďovacej časti, zatiaľ čo Rumunsko bude tiež potešené, že prvýkrát od roku 2000 vystúpi z Euro skupiny. .