Zábava

Rumunský hudobný export hostí online vydanie 31. januára 2021

Po roku zlých udalostí je kultúrny sektor v ťažkých situáciách as neurčitými vyhliadkami do roku 2021 potrebujú odborníci v hudobnom a zábavnom priemysle v Rumunsku vedenie, riešenia a stretnutia pre súčasné a budúce výzvy. V tejto súvislosti bude 31. januára 2021 spustený online rumunský hudobný export, jeden z prvých rumunských projektov v podnikateľskej oblasti zameraných na propagáciu a export hudby na európskej úrovni. Podujatie je vybavené formátom televíznej show, ktorá obsahuje živé a zaznamenané diskusné panely s rumunskými a zahraničnými rečníkmi a je spojená s profesionálnymi a rumunskými vystúpeniami kapiel.

Napísala Romanida Opria

Podpora začínajúcich rumunských umelcov na domácom i medzinárodnom poli

Romanian Music Export je propagačný projekt zameraný na identifikáciu a podporu nových rumunských umelcov a na ich podporu pri rozvoji ich národných a medzinárodných kariér. RME poskytuje platformu pre nové hlasy a talenty v domnení, že hudba je univerzálnym spojivom, ktoré spája, uzdravuje a propaguje mladých umelcov, hudobných profesionálov, riaditeľov festivalov a divákov.

26. júla 2018 ožil vývoz rumunskej hudby v rámci druhého vydania Východoeurópskej hudobnej konferencie, na ktorom sa zúčastnili rumunskí a európski producenti, rezervační agenti, inzerenti a kultúrni operátori na podujatí podporenom piatimi rumunskými kapelami. Po predbežnej registrácii na platforme postavenej špeciálne pre tento projekt.

Môže nahrávať ktorákoľvek skupina z Rumunska a nahraté piesne sú poskytované ako originálne diela. Verdikt pozostával z dvoch fáz, predbežný výber sa uskutočnil lokálne a konečný výber piatich výborov pozostával z medzinárodného rozhodcovského súdu. Do súťaže sa prihlásilo 71 umelcov a kapely predviedli výnimočné exponáty ako Am Foster La Munde Mi-A Plugat, Gramophone, Jasper, Next EX a White Walls, počas prestávky odpovedali na otázky a dotazy časopisov a rezervačných agentov. V Európe.

Rumunský export hudby online pripravuje pôdu pre budúce offline udalosti

Online verzia z 31. januára je nevyhnutná pre pokračovanie exportného programu rímskej hudby a umožnenie živej offline verzie z roku 2021, v dôsledku ktorej musia byť všetky udalosti zrušené, odložené alebo preplánované kvôli bezprecedentným okolnostiam vyvolaným infekciou korónovým vírusom. A kultúrne aktivity online. Digitálna platforma RME bola vytvorená pre rumunských umelcov, najmä tých, ktorí sú na vzostupe, počas tohto obdobia sa nekonali žiadne koncerty a neustále vyžadovali vedenie a podporu a neustálu túžbu partnerov diskutovať o možných riešeniach obnovy ich života. V budúcnosti.

READ  Palác to už nevydržal a nakoniec povedal: Ako The Crown vníma sériu?

Online podujatie bude mať 10 diskusných panelov, v ktorých nám hudba pomôže prosperovať? / Hudba nás uzdravuje, udalosti po infekcii v oblasti zdravia a bezpečnosti sa znova otvárajú, nezávislý hudobník alebo umelec? Je to možné?, Riešenia hudobnej kariéry pre opätovné otvorenie kultúrneho života, Ako si bookmakeri festivalov vyberajú nováčikov vo svojej zostave?, Budúcnosť klubov a malých koncertných sál a žien v hudobnom priemysle.

Medzi rečníkmi sú Frussina Soap (riaditeľka festivalu Super Bloom – Nemecko), Greg Formley (riaditeľ Medzinárodnej konferencie živej hudby a International Festival Forum vo Veľkej Británii), Michael Cuscock (zakladateľ / CEO – Bhoota Festival, Slovensko), Christoph Hooper (riaditeľ pre Európu) ) – Európska asociácia festivalov vo Švajčiarsku), Paríž Basran (východoeurópsky / stredoeurópsky inzerent / líder – TEG / MJR – Spojené kráľovstvo), Lina Ukrinovska (medzinárodná rezervácia / výroba hesiel, Severné Macedónsko), zástupcovia letných cien európskych festivalov pod holým nebom (Nemecko) , Wide days (Škótsko), Nova Rock (Rakúsko), ale zástupcovia miestnych festivalov (ARTmania, Untold, Electric Castle, Summerwell, Jazz in the Park), kluby ministerstva kultúry a country udalostí (Quantic, Rockstad, forma konania, klub Regulation, Expired), divadelní a kultúrni manažéri, rumunskí umelci a zástupcovia rezervačných a správcovských spoločností.

Skupiny, ktoré predvádzajú rumunskú hudbu online: Lucifer – A Rock Opera, Balkan Taksim, Syhodrome, Plana Pamba, White Walls, Dirty T-shirt, Rodkilsoda, Gramophone, Josie Pitt.

Podujatie sa bude vysielať na musicexport.ro 31. januára, avšak na kanáloch Facebook a YouTube bude premietanie pre verejnosť bezplatné.

Rumunská hudba Export Online je projekt v oblasti hudobného a kultúrneho podnikania, ktorý podporuje ministerstvo kultúry.

Mediálni partneri: Radio Guerrilla, Music Channel, HotNews, AerPress, Cadavency, iCots, Smark, SpotMedia, Days and Nights, Metropolis Newspaper, Cultural Lab, Liternet, Company, Sounds, Infomusic, Music, One,, iabilet.ro, bilete. ro, blt.ro.

READ  Je táto blondínka skutočným dôvodom rozchodu lásky Tiny a Separa? Reagovala sama speváčka

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close