Ekonomika

Ruská kampaň spracováva správy západných médií, aby uistila rusky hovoriacich ľudí o „víťazstve“ na Ukrajine

Ruská propaganda využíva materiály publikované poprednými západnými médiami na manipuláciu ukrajinského rusky hovoriaceho publika.

Informoval o tom Telegram centrum Postaviť sa proti dezinformáciám v Národnej bezpečnostnej a bezpečnostnej rade, uvádza Ukrainform.

Ruské médiá s odvolaním sa na Washington Post uviedli, že „vzrušenie nad víťazstvom ukrajinských ozbrojených síl medzi západnými odborníkmi zoslablo po tom, čo Rusko oslobodilo kľúčové osady na Donbase“. Pôvodný článok však hovorí, že Rusko mení taktiku na Donbase pre nedostatok ľudských zdrojov, prečítajte si príspevok.

čítaj viac: Ruská kampaň na podporu rozhovorov s Ukrajinou – NSDC

Manipuláciu zo strany ruských médií poprelo aj Centrum proti dezinformáciám s odvolaním sa na obsah denníka The Economist, podľa ktorého západní experti uznávajú, že Rusko zvýšilo vývoz ropy napriek sankciám.

„V skutočnosti ekonómovia upozorňujú, že Maďarsko, Česká republika a Slovensko zvýšili svoje nákupy ruskej ropy. Tí istí experti zároveň tvrdia, že Rusko je nútené predať prebytok s obrovskou zľavou,“ uvádza CCD.

Centrum pre dezinformácie poznamenalo, že použitie určitých štúdií prevzatých zo správ západných médií vytvára medzi rusky hovoriacimi ľuďmi mylnú predstavu o víťazstve Ruska na ekonomických a vojenských frontoch.

READ  Podzemné zásobníky obsahujú približne 9,5 ks plynu

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close