Ekonomika

Ruská ropa putuje späť do Maďarska a na Slovensko cez ropovod Drushpa

Budapešť 16. novembra (TASR) – Vývoz ruskej ropy do Maďarska a na Slovensko prostredníctvom kľúčového ropovodu Drushpa sa v stredu po utorkovom dočasnom zastavení obnovil.

Sieť ropovodov Družba pochádza z Ruska, rozdeľuje sa v Bielorusku na Ukrajine, opäť sa rozdeľuje a distribuuje túto ropu do niekoľkých krajín východnej a strednej Európy, ktoré sú od nej závislé, vrátane rafinérií vo vnútrozemskom Maďarsku, na Slovensku a v Českej republike.

Maďarský minister zahraničných vecí Peter Szyjardo uviedol, že ropovod stále beží pod nízkym tlakom, zatiaľ čo slovenské ministerstvo hospodárstva uviedlo, že toky sa obnovili, bez toho, aby uviedlo ďalšie podrobnosti.

Podľa prevádzkovateľov ropovodov v Maďarsku a na Slovensku bol v utorok z technických príčin dočasne zastavený tok Družby do časti východnej a strednej Európy. čítaj viac

MOL Maďarska (MOLB.BU) Jej ukrajinský partner spoločnosti povedal, že ruská raketa zasiahla elektráreň dodávajúcu energiu do čerpacej stanice, čo viedlo k odstaveniu.

Szijjártó v stredu na Facebooku uviedol, že „pred niekoľkými minútami“ boli vykonané opravy, aby sa umožnilo obnovenie vývozu ropy do Maďarska.

„Zatiaľ je v tomto bode nízky tlak, ale prebiehajú technické práce, ktoré umožnia obnovenie vývozu pri normálnom plnom tlaku, teda na normálnych úrovniach,“ povedal Szjjardo.

Reportáž Christina Than a Anita Komows, strih Jonathan Otis a Bernadette Baum

Naše štandardy: Thomson Reuters Trust Principles.

READ  „Greenfluenceri“ Stanovte program na Slovensku

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close