Rusko a Španielsko sa kvalifikovali do semifinále, keď zdolali Slovensko a Rusko

Na Majstrovstvách Európy vo futbale UEFA v roku 2022 bol profil semifinalistov dokončený. Po Portugalsku a Ukrajine, ktoré včera zdolali Fínsko a Kazachstan, boli dnes na programe ďalšie dva zápasy Rusko – Gruzínsko a Španielsko – Slovensko. Poďme sa pozrieť, ako im to ide.

Rusko – Gruzínsko 3-1

Nakoniec vyhrali nominovaní, ale aký boj pre Abramova a jeho spoluhráčov v Zygo Dome v Amsterdame. Gruzínci dohrajú zápas najlepším možným spôsobom, až sa prvý polčas skončí 0:0.

Na druhej strane regenerácia je aktívnejšia, no nie menej vyrovnaná. Nijazov Petri Branko: Tam a späť. Rusko je vo vedení asi minútu: Kaukazčania sú až príliš pripravení vrátiť sa k remíze 1:1 v 24. minúte.

Zápas nie je rušný. Robinho svieti: pomôž vynájsť. K lopte sa dostáva Chichkala a skóruje. Toto je bod 2-1. Do konca zostáva dvanásť minút.

Georgia si okamžite uvedomí, že nemôže nájsť iný rovnaký bod, a tak brankár hrá, aby sa pokúsil nájsť rôzne riešenia v prevahe. Rusi sú vyzbrojení trpezlivosťou a utrpením. Bojujú, bojujú a bojujú aj šesť sekúnd po konci a s Chichkalou nenašli konečných 3:1, čo by pre nich znamenalo semifinále.

Španielsko – Slovensko 5-1

Ale v tejto súťaži „neexistuje absolútne žiadna zhoda“. Red Ayres porazili svojich rivalov a hneď dali jasne najavo, kto prevezme velenie na ihrisku.

Milado, niečo po deväťdesiatich sekundách: na gól 1:0. Potom Lozano v desiatom a Raul Campos o štvrťhodinu. Chvália fantáziu, hry a pomôcky. Ideme 3:0 na iberskú stranu.

Zápas je prakticky uzavretý a druhý polčas slúži len na určenie konečného skóre. Slováci sa nachádzajú aj v štyroch: Směřika sa katapultuje do dvadsiatej štvrtej minúty. Karta, ktorá stojí 4:0, opäť od Melada.

READ  Stredopoliar chce opustiť Birmingham City s cieľom WBA

V záverečných minútach už len strelil gól pod slovenskou vlajkou so Serpinom a pre značku Raul Campos sa vrátil do streleckej listiny gólom na 5:1.

semifinále: Piatok 4. februára 2022, Ukrajina – Rusko (17:00) a Španielsko – Portugalsko (20:00).