šport

Rusko ako odvetu vyhostilo troch predstaviteľov slovenského veľvyslanectva

Rusko tvrdí, že začiatkom tohto mesiaca vyhostilo troch slovenských diplomatov v reakcii na podobný krok Bratislavy.

Bratislava nariadila 14. marca opustiť krajinu trom ruským veľvyslancom pre porušenie „Viedenskej dohody o diplomatických stykoch“.

Slovenské ministerstvo zahraničia uviedlo, že rozhodnutie padlo po stretnutí s predstaviteľmi Vyhodnotené informácie od spravodajskej služby krajiny.

Rusko vyhlásilo, že bude reagovať na „neoprávnené“ vysťahovanie v čase napätia v súvislosti s inváziou na Ukrajinu z 24. februára.

Na ruské ministerstvo zahraničia bol v pondelok predvolaný slovenský veľvyslanec ubomír Rehák, ktorý informoval o rozhodnutí Moskvy.

„V odvete za vysťahovanie v marci tohto roku [the Russian foreign ministry] Bolo rozhodnuté vyhlásiť troch diplomatov Veľvyslanectva Slovenskej republiky v Moskve za „non-persona Grota“. správa Podľa.

Tiež im bolo nariadené opustiť Rusko do 72 hodín.

Moskva uviedla, že je „rozhodne proti“ bráneniu prevádzky ruského veľvyslanectva na Slovensku a „ohrozovaniu ich bezpečnej prevádzky“.

„Veľvyslanec bol dôrazne varovaný pred nedávnym nárastom ničenia pomníkov a cintorínov sovietskych vojakov na Slovensku,“ dodalo ministerstvo.

READ  ONLINE: AC Sparta Praha - Lille OSC (Európska liga)

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close