Svet

Rusko, Mjanmarsko spolupracujú na distribúcii vojenského vybavenia: EFOX – SE Asia

Reuters

Moskva, Rusko
Utorok, 22. júla 2021

2021-07-22
09:20

6f088072615a978e43b39d144ed0dfc3
2
JV Ázia
E-Ang-Hlung, Rusko, armáda, Rada pre riadenie armády
zadarmo

Podľa šéfa ruského štátneho obchodníka so zbraňami Rosophoronexport Alexandra Mikheva Rusko úzko spolupracuje s Mjanmarskom na dodávke vojenského hardvéru vrátane lietadiel.

Ochrancovia práv obvinili Moskvu z ospravedlnenia mjanmarskej vládnej koalície, ktorá sa chopila moci v štátnom prevrate 1. februára.

Počas minulotýždňovej návštevy ruského ministra obrany Sergeja Šojga, šéf mjanmarského riadiaceho orgánu, vysoký generál Min Aung Hlung, uviedol, že Moskva je odhodlaná posilňovať vojenské väzby.

Počas prejavu na ruskej výročnej leteckej šou MAKS, na ktorej sa v utorok zúčastnil prezident Vladimir Putin, bol Mikev jedným z hlavných mjanmarských zákazníkov spoločnosti Roseboronexport v juhovýchodnej Ázii a kľúčovým partnerom ruského štátneho spoločného priestoru a obrany Rostek.

Ďalšie podrobnosti neuviedol.

Bezpečnostné vzťahy medzi oboma krajinami v posledných rokoch vzrástli. Moskva poskytla vojenský výcvik a univerzitné granty tisícom vojakov, ako aj predaj zbraní armáde, ktorá bola na zoznam zadržaných niekoľkými západnými krajinami.

Prečítajte si tiež: Rusko požaduje väčšie vojenské väzby s Mjanmarskom

READ  „Ruskom nemožno odoprieť schengenské víza; To by bolo veľmi zlé.“: Peskov

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Check Also
Close
Back to top button
Close
Close