Svet

Rusko okupuje Ukrajinu: priame oznámenia

Kanadský premiér Justin Trudeau v piatok oznámil sankcie voči Rusku vrátane uvalenia sankcií na ruského prezidenta Vladimira Putina, jeho šéfa kabinetu a ministra zahraničných vecí Sergeja Lavrova.

„Kanada oznamuje naše tretie prísne integrované sankcie,“ povedal Trudeau. „Najprv uvalíme sankcie na prezidenta Putina a jeho kolegov architektov tejto barbarskej vojny, jeho vrchného veliteľa a ministra zahraničných vecí Sergeja Lavrova.“

„Okrem toho opätovne potvrdzujem, že Kanada podporuje odstránenie Ruska z platobného systému SWIFT, ktorý je dôležitou súčasťou globálneho bankového systému,“ dodal.

Okrem ruských bánk SwiftPodľa Trudeaua vysoko zabezpečená sieť, ktorá spája tisíce finančných inštitúcií po celom svete, „pre prezidenta Putina ešte viac sťaží financovanie jeho zverstiev“.

„Kanada tiež oznamuje, že uvalí dodatočné sankcie na Bielorusko a jeho lídrov za ich podporu invázii prezidenta Putina do slobodného a suverénneho národa,“ uviedol.

Sankcie sa podľa Trudeaua zameriavajú na 57 ľudí, okrem „desiatok už zavedených silných sankcií proti režimu Alexandra Lukašenka za ich vytrvalé, systematické porušovanie ľudských práv a desaťročia útlaku vlastného ľudu“.

To všetko prichádza po ruskom útoku na Ukrajinu, ktorý sa po celej krajine začal vo štvrtok. Ruské sily zaútočili po zemi, po mori a vo vzduchu a momentálne bojujú Kontrola Kyjeva, hlavného mesta Ukrajiny.

READ  Koronavírus ONLINE: V Brazílii je denne ďalších 55 000 prípadov

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close