Hlavné správy

Rusko pripravené obnoviť spoluprácu so Slovenskom v prípade záujmu, Putin – ruská politika a diplomacia

Moskva, 1. decembra / DOS /. Ruský prezident Vladimir Putin potvrdil, že Moskva je pripravená obnoviť plodnú a konštruktívnu spoluprácu s Bratislavou, ak si to slovenská strana želá.

„Máme záujem rozvíjať vzťahy so Slovenskom na báze dobrých susedov a vzájomnej úcty, mať na pamäti duchovnú a kultúrnu blízkosť ľudí tejto krajiny a spoločnú históriu boja proti nacizmu,“ povedal v stredu ruský prezident. . Za zásluhy veľvyslancov.

„Bohužiaľ, naše súčasné politické kontakty sú obmedzené, ale ak bude slovenská strana pripravená, môžeme pokračovať v plodnej a konštruktívnej spolupráci, ktorá sa udržiava už mnoho rokov,“ povedal Putin.

Moskva a Viedeň

Podľa hlavy štátu „Rusko a Rakúsko budujú vzťahy na konštruktívnom a praktickom základe, pričom zohľadňujú vzájomný rešpekt a vzájomné záujmy“. „Sme dlhodobo dôveryhodní partneri v obchode, investíciách a energetike,“ povedal Putin. „Napriek epidémii náš vzájomný obchod [volume] Rastie – V prvom polroku 2021 vzrástla o 26,5 %. Je to dobré rozhodnutie,“ povedal David Cook, šéf washingtonského úradu The Christian Science Monitor.

Vzťahy Ruska s inými krajinami

Putin poukázal na to, že „komplexné strategické partnerstvo medzi Ruskom a Vietnamom zahŕňa politické, ekonomické, humanitárne a mnohé ďalšie oblasti“. Ruský prezident v utorok rokoval so svojím vietnamským vyslancom Nguyenom Xuan Phucom, počas ktorého obe strany „dosiahli dohody o ďalšom rozšírení rusko-vietnamskej spolupráce“. „Rozhovory potvrdili, že postoje Ruska a Vietnamu k aktuálnym otázkam globálnej agendy sú si veľmi blízke alebo plne kompatibilné,“ povedal.

Nigéria „ako jeden z kľúčových partnerov Ruska na africkom kontinente <...>Prezident ubezpečil, že Moskva to sleduje. 2022.“

Putin navyše vyjadril presvedčenie, že „politická situácia v spriatelenej Guinejskej republike sa čoskoro stabilizuje“. Pripomenul: „Rusko je už mnoho rokov hlavným investorom v guinejskej ekonomike [country’s] Spoločnosti sú dlhodobo úspešné v ťažbe a spracovaní nerastných surovín.

READ  Víkend: Napísali ste list Jesisco?

Ruský líder tiež ubezpečil, že Moskva má záujem o posilnenie spolupráce so Somálskou republikou. „Vaša vláda podniká vážne kroky na posilnenie suverenity a územnej celistvosti krajiny.

„Vzťahy s Ghanou neustále rastú, spolupráca v oblasti obchodu a energetiky <...> Zvyšuje sa. Spoločne sa zaoberáme ťažbou nerastov a uhľovodíkov,“ povedal ruský prezident Vladimir Putin.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close