Ekonomika

Rusko tvrdí, že doterajšie rozhovory nedosiahli žiadne významné úspechy; Zelenskyj hovorí, že Ukrajina by sa mohla stať neutrálnou

5:25Večer

Najlepšie nezávislé noviny v Rusku Novaja GazetaJeho šéfredaktor získal minulý rok Nobelovu cenu za mier, čím pozastavil vydávanie až do skončenia vojenskej operácie Moskvy na Ukrajine.

„Je to hrozné a ťažké rozhodnutie pre nás aj pre vás,“ povedal šéfredaktor Dmitrij Muradov.

„Musíme sa však navzájom chrániť,“ uviedol vo vyhlásení a poukázal na potrebu vyhnúť sa úplnému vypnutiu novín.

Novaja Gazette, ktorú v roku 1993 založil bývalý sovietsky vodca Michail Gorbačov, je jediným veľkým denníkom, ktorý kritizuje prezidenta Vladimira Putina a jeho taktiku v krajine aj mimo nej.

„Dostali sme ďalšie varovanie od Roskomnadzoru,“ citovali noviny ruského mediálneho regulátora.

„Pozastavujeme vydávanie novín na našej webovej stránke, sociálnych médiách a v tlači až do skončenia ‚špeciálnej operácie na Ukrajine‘,“ dodalo.

Zamestnanci Novaja Gazeta dnes skôr dostali formálne varovanie od štátneho dozoru nad komunikáciou Roskomnadzor, čo je už druhýkrát od minulého týždňa.

Hovorkyňa Novej Gazety Nadežda Prusenková pre AFP povedala, že noviny zatiaľ nemajú kópiu varovania a o vývoji sa dozvedeli „zo správ“.

Ak médium dostane dve upozornenia od komunikačného regulátora do roka, súd ho môže uzavrieť.

„Ak neprestaneme, súd nám odoberie licenciu,“ povedala Brušenková.

Muradov uviedol, že formálne varovania by boli zvrátením konfliktu v Novej Geseti a jeho snáh posúdiť „straty a zničenie“ v Rusku aj na Ukrajine.

window.fbAsyncInit = function() { FB.init({appId: "116141121768215", status: true, cookie: true, xfbml: true}); if(typeof sync_with_server != 'undefined') { sync_with_server(); } }; (function(d){ var js, id = 'facebook-jssdk'; if (d.getElementById(id)) {return;} js = d.createElement('script'); js.id = id; js.async = true; js.src = "https://connect.facebook.net/en_US/all.js"; d.getElementsByTagName('head')[0].appendChild(js); }(document)); window.email_permission = false; window.share_permission = false; var jrnl_social_window = null; function jrnl_social_login(service, submit_comment, callback) { var link = ''; if(service == 'twitter') { link = "https://www.thejournal.ie/utils/login/twitter/?"; if(submit_comment) { link = link + "&comment=1"; } else if(callback && callback.length > 0 ) { link = link + "?cb=" + callback; } } else if(service == 'facebook') { // Facebook link is a bit messier - need to bounce through popup link = "https://www.thejournal.ie/utils/login/facebook/?url=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fdialog%2Foauth%3Fdisplay%3Dpopup%26client_id%3D116141121768215%26scope%3D" + get_fb_perm_string() + "%26redirect_uri%3Dhttps%3A%2F%2Fwww.thejournal.ie%2Futils%2Flogin%2Ffacebook%2F"; // Are we submitting after log-in? if(submit_comment) { link = link + "?comment=1"; } else if(callback && callback.length > 0 ) { link = link + "?cb=" + callback; } }

if ( jrnl_social_window != null && !jrnl_social_window.closed ) jrnl_social_window.close();

jrnl_social_window = window.open( link, 'jrnl_social_window', 'status,scrollbars,location,resizable,width=600,height=350' ) jrnl_social_window.focus();

return false; }

READ  Slovenskí progresívni vyzývajú „kontrolu klímy“ na kompenzáciu zelených zmien - EURACTIV.com

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close