Ekonomika

Rusko-ukrajinské vojnové správy: Aktuálne aktualizácie

Moskva bude čeliť ťažkým prekážkam, ak sa pokúsi získať späť trosky amerického bezpilotného lietadla Reaper, ktoré sa zrútilo do Čierneho mora po zrážke s ruskou stíhačkou vo vysokej nadmorskej výške, uviedli vo štvrtok odborníci na námornú záchranu.

Operácia môže trvať niekoľko týždňov a stáť niekoľko miliónov dolárov, povedali. Nájsť dron nemusí byť jednoduché, pretože je roztrúsený na morskom dne.

„Prvotným problémom je nájsť ho,“ hovorí Ian Butterworth, právnik a inžinier s rozsiahlymi skúsenosťami v námorných záchranných operáciách. S prúdmi to môže byť na významnej ploche.

Ukrajinská armáda vo štvrtok oznámila nezvyčajnú aktivitu ruského námorníctva v Čiernom mori po incidente dvoch ruských lietadiel, ktoré zastavili lode, ktoré podľa nej v utorok pátrali po zostrelenom drone.

Úspešnú záchranu by Moskva mohla využiť na propagandistické účely, ale hovorca Kremľa Dmitrij S. Peskov povedal, že ruská armáda vypustí bezpilotné lietadlá len v prípade potreby z bezpečnostných dôvodov.

Dron môže mať maják, ale keďže ide o americké vojenské lietadlo, nie je jasné, či ruské lode budú mať prístup k jeho signálu. povedal Butterworth. Pentagon uviedol, že trosky dronu by mali malú vojenskú hodnotu.

Ďalšou výzvou je hĺbka vody. Pentagon uviedol, že dron sa zrútil 75 míľ juhozápadne od ukrajinského regiónu Krym, ktorý Rusko v roku 2014 ilegálne anektovalo. Predseda zboru náčelníkov štábov, generál Mark A. Milley, uviedol, že dron spadol v oblasti medzi 4000 a 5000 stôp nad morom. nohy hlboko.

Táto hĺbka – zhruba ekvivalent piatich Eiffelových veží – presahuje rozsah, v ktorom môžu pôsobiť komerční potápači.

V dôsledku toho sa musia používať podvodné roboty nazývané diaľkovo ovládané podvodné vozidlá. Zariadenia široko používané v ropnom a plynárenskom priemysle na mori majú často pazúr, ktorý sa používa na uchopenie materiálu.

READ  Výlet guvernéra Erica Holcomba za hospodársky rozvoj na Slovensko a do Izraela | správy

„Pošlú miniponorky, aby našli veci, zahákli ich a zdvihli na hladinu,“ povedal Anthony Desbruse, riaditeľ Marine Recoveries, námornej poisťovne.

„Musíte použiť rôzne systémy popruhov, aby ste zbierali kúsky s čo najmenším dopadom,“ povedal. „Zdoláte niečo cez kilometer, takže budú prúdy a vlny.“

Pán. Desbrues má rozsiahle zapojenie do námornej záchrany.

Takéto systémy sú široko používané v odvetví energetiky na mori a predpokladom akéhokoľvek úsilia o obnovu je zostavenie správneho tímu odborníkov a radu komplexných zariadení. Podľa odborníkov to môže trvať týždne a náklady sa môžu vyšplhať do miliónov dolárov. Akékoľvek zotavenie môže oddialiť nepriaznivé počasie.

Rusko môže mať odborné znalosti pre tento typ operácie, pán. Butterworth však uviedol, že operácia sa uskutoční v efektívnej vojenskej zóne, ktorá ju sťaží.

Moskva mala predchádzajúce skúsenosti s vysokoprofilovými podvodnými záchrannými operáciami v zložitých podmienkach, hoci nie všetky boli úspešné. Na palube ponorky ruského námorníctva Kursk, ktorá sa v roku 2000 potopila v približne 360 ​​stôp vody v Barentsovom mori, sa nenašli žiadni preživší. Ponorku nakoniec našli.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close