Hlavné správy

Rusko vidí len malú šancu dosiahnuť dohodu s USA o kontrole jadrových zbraní – World – News

Ruské ministerstvo zahraničných vecí v nedeľu vyhlásilo, že vidí len malú šancu dosiahnuť dohodu so Spojenými štátmi o kontrole jadrových zbraní. DPA o tom informovala.

„Nevidíme, že sa zvýšia šance (na dosiahnutie dohody),“ povedal Interfax námestník ruského ministra zahraničných vecí Sergej Ryabkov. Dodal, že šance na predĺženie platnosti novej dohody START / SNV-III z roku 2010 sa pomerne znižujú.

„Nezdá sa nám, že americká strana chce odstúpiť od svojej pozície, že Čína musí byť bezpodmienečne zahrnutá do budúcich rokovaní,“ uviedol Ryabkov a dodal, že USA stále požadujú od Ruska neprijateľné požiadavky. „Nebudú žiadne jednostranné kroky,“ dodal.

Čína opakovane ignorovala nátlak USA na rozhovory s Ruskom o jadrových arzenáloch týchto troch krajín.

Rusko a USA ukončili tretie kolo rozhovorov o kontrole jadrových zbraní vo Viedni v utorok. Doteraz však nič nenasvedčuje tomu, že by sa v rokovaniach dosiahol výrazný pokrok.

Podľa dohody START / SNV-III z roku 2010, ktorej platnosť vyprší za približne šesť mesiacov, majú obe krajiny obmedziť počet svojich strategických jadrových zbraní na 1 550.

Spojené štáty chcú, aby každá nová dohoda zahŕňala všetky typy jadrových hlavíc, transparentnejšie opatrenia a lepšiu výmenu informácií.

Páči sa vám tento článok? Podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom dennej Pravdy a jej internetovej verzie je priniesť vám denné správy, rozhovory, komentáre, správy, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie, ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Aby sme pre vás mohli pracovať neustále a ešte lepšie, potrebujeme vašu podporu.
Ďakujeme vám za akýkoľvek finančný príspevok.

READ  Slovenská vláda stratila väčšinu po vystúpení strany Junior z koalície

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close