Svet

Ruský cenový strop ropy by mohol zvýšiť globálne ceny, hovorí ruský Novak

Na tomto grafe zhotovenom 1. decembra 2021 je model 3D tlačených ropných sudov zobrazený nižšie pred zobrazeným akciovým grafom. REUTERS / Dado Ruvic / Ilustrácia / Súbor Foto

Zaregistrujte sa teraz a získajte neobmedzený bezplatný prístup na Reuters.com

  • Tento obsah bol vyrobený v Rusku, kde zákon upravuje pokrytie ruských vojenských operácií na Ukrajine

Moskva 30. júna – Ruský vicepremiér Alexander Novak vo štvrtok uviedol, že snahy o kontrolu cien ruskej ropy môžu viesť k „nerovnováhe“ na trhu a zvýšeniu cien.

Jeho vyjadrenia prichádzajú po tom, čo sa lídri G7 v utorok dohodli na preskúmaní možnosti zavedenia „dočasných stropov dovozných cien“ na ruské fosílne palivá vrátane ropy. čítaj viac

„Ide o ďalší pokus zasahovať do trhových mechanizmov, čo povedie k nerovnováhe na trhu a nedostatku… čo povedie k vyšším cenám,“ povedal Novák.

Zaregistrujte sa teraz a získajte neobmedzený bezplatný prístup na Reuters.com

Predstavitelia EÚ vo štvrtok pre agentúru Reuters uviedli, že Nemecko a ďalšie vlády EÚ sú voči tejto myšlienke opatrné.

Analytici tvrdia, že ceny ropy potrebujú na vyrovnanie ruského rozpočtu 100 dolárov za barel. Ropa sa momentálne obchoduje za 111 dolárov za barel.

Novak uviedol, že ruská ropa a ropné produkty odklonili veľké množstvo ciest na ázijské trhy, čo jej umožnilo obnoviť produkciu ropy z 9,9 milióna barelov denne v marci a apríli na 9,9 milióna barelov denne (bpd).

„Dúfame, že v lete obnovíme (predlicencovanie produkcie ropy) a že úloha Ruska v dohode (OPEC +) bude rovnaká ako v minulosti,“ povedal.

OPEC + vo štvrtok uviedol, že dodrží plánované zvýšenie produkcie ropy v auguste, ale vyhýbal sa diskusii o politike od septembra kvôli obavám z prísneho rozdelenia cien a nedostatku čerpacej kapacity pre skupinu. čítaj viac

READ  Olisa Odugwe: Polícia našla telo nezvestnej britsko-nigérijskej študentky a futbalistu

Skupina zahŕňa Saudskú Arábiu, Rusko a ďalších významných producentov ropy.

Na svojom zasadnutí 2. júna OPEC + rozhodol o zvýšení ťažby o 648 000 barelov mesačne v júli a auguste, čo je nárast oproti predchádzajúcemu plánu pridávať 432 000 bpd mesačne.

Zaregistrujte sa teraz a získajte neobmedzený bezplatný prístup na Reuters.com

Informovala agentúra Reuters. Strih Jane Merriman

Naše štandardy: Thomson Reuters Trust Principles.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close