Svet

Ruský minister obrany navrhuje presunúť hlavné mesto na Sibír

Ruský minister obrany Sergej Šojgu uviedol, že ruské hlavné mesto by malo byť premiestnené na Sibír, kde má vyrásť päť veľkých priemyselných a vedeckých centier. Nie je to prvýkrát, čo vyšší úradník prišiel s týmto plánom.

Ruský minister obrany Sergej Šojgu to povedal počas stretnutia s výskumníkmi v sibírskej pobočke Ruskej akadémie vied.

Trvá „tri alebo päť“ stredísk pre rozvoj Sibíri s počtom obyvateľov 300-500 tisíc.

„A nielen vytvárať mesto a presúvať hlavné mesto sem, ale stavať ho najpresnejším smerom pre funkčnú alebo inú pobočku,“ povedal Choiku. Novinky World Today.

Tieto myšlienky a Shoikuho neustála ľútosť nad neúčelnosťou ruských plánov počas Sovietskeho zväzu boli za posledných desať rokov vyslovené niekoľkokrát.

Plán premiestnenia ruského hlavného mesta na Sibír bol oznámený v roku 2012 počas rozhlasovej šou.

„Myslím si, že by sme mali presunúť hlavné mesto na Sibír.“ Potom povedal. Moderátor relácie si tiež všimol evakuáciu Moskvy a „potkanov kráčajúcich po uliciach“.

Sergej Šojgu, akceptovateľný nástupca Vladimíra Putina v niektorých publikáciách a jediný úradujúci minister v čase Putina, vidí riešenie ako súčasť plánu na zmiernenie preťaženia Moskvy.

Putin túto myšlienku nepodporil, ale pred dvoma mesiacmi umožnil opustiť Moskvu kancelárie niekoľkých národných korporácií a veľkých vládnych agentúr.

Autor: PP

READ  Juhoafrický Rand New Govt Strach, útoky Variácie

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close