Veda

Ruský výstup do vesmíru pripraví vesmírnu stanicu na nový modul

To je správne; obaja nesú krstné meno Sergej, písané úplne rovnako. Ryzhikov je na vesmírnej stanici druhýkrát a Kud-Sverchkov prvý. A je to prvý výstup na vesmír pre oboch kozmonautov.

Máte obavy z rozlúčenia dvoch kozmonautov? Ryzhikov, súčasný veliteľ Expedície 64, bude mať na sebe ruský orlanský skafander s červenými pruhmi, zatiaľ čo Kud-Sverchkov bude mať skafandr s modrými pruhmi ako člen posádky extravehicular 2.

Ryzhikov bude označený ako EV1 a Kud-Sverchkov bude označený ako EV2 – čo je menej mätúce ako v prípade, keď sa na nich počas októbrovej tlačovej konferencie na palube vesmírnej stanice hovorilo ako „Sergej 1“ a „Sergej 2“.

Kate Rubins, astronautka NASA, ktorá v októbri odštartovala s kozmonautmi z Kazachstanu, pomôže chlapcom obliecť sa a monitorovať ich postup v rámci vesmírneho výstupu.

Živé vysielanie vesmírneho výstupu, ktoré sa začína o 9:30 východného času, bude prúdiť na webových stránkach NASA. Očakáva sa, že výstup do vesmíru bude trvať asi šesť hodín.

Toto je 47. ruský výstup do vesmíru, ktorý prispieva k montáži a údržbe stanice, celkovo 232. výstup do vesmíru a ôsmy v tomto roku.

Kozmonauti najskôr skontrolujú únikové prielezy mimo ruského modulu Poisk, pretože po príchode nového modulu budú slúžiť ako prechodová komora.

Astronaut NASA, ruskí kozmonauti štartujú na vesmírnu stanicu

Nový ruský viacúčelový laboratórny modul s názvom „Nauka“, čo je ruský výraz pre „vedu“, nahradí ruský modul Pirs. Pir bude v budúcnosti vyradený z prevádzky, vyradený z doku a zlikvidovaný.

Nauka odštartuje budúci rok z Kazachstanu. Medzitým bude potrebných niekoľko výstupov do vesmíru na premiestnenie majetku z Pirsu a modulu Zarya, aby sa pripravil na príchod Nauky v apríli 2021.

„Vítame všetky moduly, najmä ak majú úložný priestor,“ uviedol Rubins v októbri.

A potom ich bolo 7

Let posádky NASA SpaceX Crew-1 v utorok zakotvil na vesmírnej stanici, čím sa celkový počet astronautov na stanici zvýšil na sedem (plus jeden Baby Yoda slúži na najdôležitejšiu prácu ako indikátor nulovej gravitácie).

Indikátory nulovej gravitácie, zvyčajne roztomilé hračky, informujú posádku o tom, kedy sa po štarte dostali do vesmíru. Hneď ako hračka začne plávať, vedia, že sú vo vesmíre.

READ  Astronaut 2 sa pripravuje na nadchádzajúci výstup do vesmíru

Jurij, malý kozmonaut pletený Kud-Sverchkovovou manželkou Oľgou, ich sprevádzal pri októbrovom štarte. Podľa NASA si každá posádka môže zvoliť svoj vlastný indikátor.

Člen posádky expedície 64 Sergej Kud-Sverchkov je držiteľom pleteného kozmonauta Jurija, ktorý vyrobila jeho manželka Olga.

Posádka-1 odviezla na vesmírnu stanicu astronautov NASA Victora Glovera mladšieho, Michaela Hopkinsa a Shannona Walkera a Japonca Soichiho Noguchiho na šesťmesačný pobyt.

Misia SpaceX-NASA: Na Medzinárodnú vesmírnu stanicu prilietajú štyria astronauti

Program Commercial Crew spoločnosti NASA môže rozšíriť počet astronautov na vesmírnej stanici – čo znamená, že v jedinečnom prostredí mikrogravitácie sa môže vyskytnúť viac vedy a dokonca aj nové typy experimentov.

Sedem členov posádky malo v utorok uvítací ceremoniál.

Je to historický okamih vesmírnej stanice. Bude to prvá dlhoročná posádka vrátane siedmich členov za posledných 20 rokov vesmírnej stanice. 2. november znamenal 20 rokov nepretržitej prítomnosti človeka na vesmírnej stanici.

Predtým bola na vesmírnej stanici až 13 ľudí, ale len na pár dní, keď prichádzali a odchádzali posádky.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close